23. května 2011 21:33 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival Mezi Ploty slaví 20. narozeniny

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mezi ploty 2010 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi ploty 2010 | foto: ČTK

PRAHA Poslední květnový víkend již tradičně patří hudebnímu festivalu Mezi Ploty. Akce, která se každoročně koná v areálu bohnické léčebny v Praze, oslaví letos již dvacáté narozeniny. Na jedenácti scénách při této příležitosti vystoupí více než 140 hudebních a divadelních souborů.

Od sobotního poledne do nedělního večera se na pódiu vystřídají desítky kapel a hudebních souborů. Na festivalu se mimo jiné představí Radim Hladík a Blue Effect, The Plastic People of the Universe, Sunflower Caravan nebo populární pardubická skupina Vypsaná fiXa. Festival nabídne multižánrovou hudbu, rock, folk, jazz i ska.

O festivalu Mezi Ploty čtěte také:

Připraveno je i šest divadelních scén, na kterých vystoupí herci z předních českých divadel Na zábradlí či Husa na provázku.

Navštěvníky bohnického areálu dále čeká například autorské čtení, pantomima, taneční vystoupení, prezentace výrobků chráněných dílnen či dětská scéna. Letos se na festivalu navíc budou promítat dokumenty z filmového festivalu Jeden svět.

Festival Mezi Ploty se pravidelně pořádá od roku 1991 a snaží se přiblížit stále tabuizované téma psychiatrie a pacientů s duševními chorobami veřejnosti.  "Lidé se díky festivalu dívají na léčebny jinak, došlo k jistému oddémonizování," potvrzuje bývalý ředitel bohnického zařízení Zdeněk Bašný, za jehož úřadování se akce konala poprvé.

Michaela Černá
Najdete na Lidovky.cz