Středa 8. května 2024, Den vítězství

Gomez vystřelil Bayernu výhru

MILÁN/MARSEILLE Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů na hřišti obhájce titulu Interu Milán 1:0 a oplatili mu prohru z loňského finále. Vítězný gól pohledného šlágru na San Siru vstřelil v poslední minutě Mario Gomez. Druhé utkání mezi Marseille a Manchesterem United skončilo bez branek.

Odvety se hrají 15. března.

Inter i Bayern vsadily na útočnou hru, a tak se diváci na vyprodaném San Siru rozhodně nenudili. Hned v úvodu je málem potěšil domácí debutant Ranocchia, ale od té chvíle působili aktivnějším dojmem hosté, kteří toužili vrátit milánskému celku květnovou finálovou porážku 0:2 z Madridu.

Domácího gólmana Césara nejprve dvakrát vylekal nebezpečnou střelou z dálky Luiz Gustavo, o chvíli později ho pak zachránilo břevno po hlavičce Ribéryho.

Vysoké tempo neopadlo ani po pauze. Bayern zpočátku pokračoval v územní převaze, ale vyjádřit ji nedokázal ani skvěle hrající Robben. V 53. minutě obkroužil celé vápno, natlačil se ze strany před Césara a netradičně pravačkou trefil tyč.

S blížícím se závěrem převzal taktovku Inter, ale nakonec se radoval soupeř. Domácí gólman César pouze vyrazil Robbenovu střelu z dálky a nehlídaný Gomez sedmou trefou v soutěži zajistil Bayernu velmi slibnou pozici do odvety. Inter doma prohrál v Lize mistrů po předešlých sedmi výhrách.

Úvodní osmifinále LM: Inter Milán - Bayern Mnichov 0:1 (90. Gomez), Olympique Marseille - Manchester United 0:0.