Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Hanzal se opět předvedl. Dal dvě branky

PHOENIXU ROSTE HVĚZDA

NEW YORK Český útočník Martin Hanzal (vpravo) ve středečním utkání hokejové NHL potvrdil střeleckou formu. Týden poté, co dal hattrick Torontu, se kanonýr Phoenixu dvěma góly zasloužil o výhru 5:3 na ledě Dallasu a připsal si šestou branku z posledních pěti utkání.

Hanzal nejprve v 8. minutě vyrovnal pohotovou střelou z úhlu na 1:1. V úvodu třetí třetiny pak vstřelil vítězný gól na 4:3. A byla to hodně jednoduchá trefa: brankář Dallasu Marty Turco rozehrál puk v rohu kluziště podél zadního mantinelu na obránce Trevora Daleyho, ten však kotouč špatně zpracoval a přistrčil jej Hanzalovi před prázdnou branku. „Měl jsem pořádnou porci štěstí,“ řekl Hanzal. Písecký rodák byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.