Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Házenkáři dlouho trápili Polsko

INNSBRUCK Další vynikající výkon předvedli čeští házenkáři i ve druhém utkání během čtvrtfinálové skupiny mistrovství Evropy. Favorizovanému Polsku nakonec v Innsbrucku podlehli po dramatickém průběhu těsně 34:35.

Celý zápas přitom drželi s bronzovým týmem z posledního světového šampionátu vyrovnaný krok, první poločas dokonce o gól vyhráli a soupeř jim ani potom nikdy neutekl víc než o tři branky.

„Rozhodně jsme zklamaní, ale celý tým zaslouží pochvalu za příkladnou bojovnost. Všichni do toho dali celé srdce,“ hodnotil těsný výsledek kapitán Karel Nocar.

Zaskvěl se opět nejlepší střelec šampionátu Filip Jícha, který ke čtyřiceti gólům přidal dalších sedm zásahů.

Poláci, kteří ztratili na mistrovství jediný bod, se museli o výsledek bát až do úplného konce. Tři minuty před koncem vyrovnal Sklenák, ale další dvě branky posadily do sedla Poláky. V závěru snížil ještě Vraný, pak dokonce chytil Galia soupeřův pokus. Jenže na vyrovnání už zbývalo velmi málo času a alespoň ke střele se český tým už nestihl nedostat.

Po včerejším výsledku přišli čeští házenkáři definitivně o naději na postup do semifinále, vylepšit si bilanci mají možnost ještě zítra v posledním vystoupení proti Německu.