Hejnová doběhla v dešti druhá

LONDÝN Česká atletka Zuzana Hejnová obsadila v sobotu druhé místo na mítinku Diamantové ligy v Londýně. V závodě na 400 metrů překážek proběhla čtvrtá žena z letošního mistrovství Evropy v Barceloně cílem v čase 55,11 sekundy.

Dalším Čechům se nedařilo – výškař Jaroslav Bába a tyčkařka Jiřina Ptáčníková skončili sedmí, překážkář Petr Svoboda nepostoupil z nabitého rozběhu na 110 metrů.

Hejnová v lehce deštivém počasí nezačala nejrychleji a v první polovině trati ztrácela. Rychlým závěrem se ale dokázala dostat až za jasně vítěznou Jamajčanku Kaliese Spencerovou, jež dosáhla času 53,78.

Česká překážkářka porazila stříbrnou olympijskou medailistku Sheenu Tostaovou z USA i ruskou mistryni Evropy Natalju Anťuchovou. „Dnes byly špatné podmínky. Docela chladno, vítr a na náš běh déšť. Jsem maximálně spokojená s umístěním, to jsem nečekala. A mám radost ze skalpu mistryně Evropy. V Curychu chci podat dobrý výkon,“ uvedla Hejnová s vyhlídkou na další start.

Svoboda skončil v rozběhu Svoboda byl v prvním rozběhu pátý v čase 13,40 sekundy a k postupu mu v kvalitní soutěži chybělo pět setin. Finálový běh vyhrál podle očekávání v čase 13,06 sekundy Američan David Oliver, který v rozběhu se Svobodou běžel ještě o čtyři setiny rychleji, ale s podporou větru 3,1 metru za sekundu. I soutěž tyčkařek poznamenal déšť. Ptáčníková už svoji základní výšku 431 cm překonala až napotřetí a nakonec to byl její jediný úspěšný pokus. Na vítězství stačilo Brazilce Fabianě Murerové zdolat další postupnou výšku 446 cm na první pokus, což byl také její jediný zdařilý skok v soutěži. Bába překonal napoprvé 216 a 220 cm, ale 224 už bylo nad jeho síly.

Druhé vítězství ve dvoudenním mítinku si připsala Američanka Allyson Felixová, která po pátečním triumfu na dvoustovce ovládla také dvojnásobně dlouhou trať v čase 50,79 sekundy. O pět setin za ní skončila mistryně Evropy Ruska Taťjana Firovová. „Na čtyřstovce pracuju a vrací se mi to,“ prohlásila Felixová.