2. dubna 2018 11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hluboce dojatý Kim. Koncert jihokorejských popových hvězd na vůdce zapůsobil, píší Severokorejci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat. | foto: ČTK

PCHJONGJANG  Nedělní koncert jihokorejských popových hvězd, který se konal v severokorejském hlavním městě Pchjongjangu, vůdce KLDR Kim Čong-una „hluboce dojal“. Uvedla to v pondělí oficiální severokorejská agentura KCNA. Hudební akce nesla název Jaro přichází a severokorejský diktátor údajně vyjádřil naději, že po něm bude následovat „úspěšný podzim“.

Podle agentury Reuters by se podobná akce jako nyní v Pchjongjangu mohla konat na podzim v Soulu.

„Náš drahý soudruh vůdce řekl, že se jeho srdce dmulo a že byl hluboce dojat pohledem na to, jak jeho lid upřímně jásá a jak si prohlubuje znalosti jihokorejské populární kultury,“ uvedla severokorejská agentura KCNA.

Kim na představení v pchjongjangském Velkém divadle dorazil se svou manželkou Ri Sol-ču, sestrou Kim Jo-čong a devadesátiletým Kim Jong-namem, oficiálně nejvyšším představitelem KLDR. Média Kim Čong-una zachytila, jak na koncertu tleská. Podle agentury AFP byl prvním severokorejským vůdcem, který se představení jihokorejských umělců zúčastnil. Podle KCNA jim po koncertu „vyjádřil hluboké díky“. S některými umělci se Kim také vyfotil.

Kim se na vystoupení objevil se svou manželkou Ri Sol-ču.
Kim se s popovými hvězdami nechal vyfotografovat.

Jihokorejští hudebníci, mezi nimiž je známý zpěvák Čo Jong-pchil a K-popová dívčí skupina Red Velvet, vystoupí v Pchjongjangu ještě v úterý.

KLDR je s Jižní Koreou od 50. let technicky stále ve válečném stavu, protože konflikt z let 1950 až 1953 byl ukončen pouze podpisem příměří, nikoli řádnou mírovou dohodou. Nedávná olympiáda, které se zúčastnila severokorejská delegace, a nynější koncerty jsou podle světových médií nadějí na zlepšení vztahů mezi zeměmi na Korejském poloostrově.

ČTK
  • 1Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.