Jágrův Omsk v KHL smolně vypadl

KAZAŇ Pouze patnáct sekund dělilo hokejisty Omsku od postupu do semifinále Kontinentální ligy. Vrozhodujícím pátém čtvrtfinálovém utkání Jaromír Jágr a spol. vedli na ledě Kazaně 2:1, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Stejným poměrem skončila také celá série.

Porážku neodvrátila ani česká hvězda, která přitom pomohla otočit nepříznivý stav gólem a přihrávkou. Pro Jágra tak skončila klubová sezona, podle svých dřívějších vyjádření by si ale ještě rád zahrál za reprezentaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Omsk se oklepal ze sobotního debaklu 1:11, nicméně dobře rozehranou sérii s druhým nejlepším týmem základní části nakonec k úspěšnému konci nedovedl.

Rozhodující zápas dlouho vypadal pro Omsk nadějně. Inkasoval sice jako první, ale ve druhé třetině Jágr nejprve po pěkné akci vyrovnal a vzápětí pomohl ke gólu Dmitriji Rjabykinovi. Vedení pak Omsk dlouho držel, než v čase 59:45 udeřil ranou od modré obránce Nikulin. Prodloužení ukončil už po dvou minutách a osmi sekundách Oleg Petrov. Kazaň v semifinále vyzve Dynamo Moskva, vedené koučem Vladimírem Vůjtkem, kde mezi jeho svěřence patří i Karel Rachůnek a Petr Čajánek. Druhou dvojici tvoří Jaroslavl s dvojicí Zbyněk Irgl - Josef Vašíček a Magnitogorsk, který má v kádru trio útočníků Jan Marek, Jaroslav Kudrna a Tomáš Rolinek.

Výsledek: Kazaň - Omsk 3:2p (za hosty JÁGR 1+1, KLEPIŠ 0+1), konečný stav série 3:2. Semifinálové dvojice: Kazaň - Dynamo Moskva, Jaroslavl - Magnitogorsk.