Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Jak režíruje diskusi o odpadech ministerstvo životního prostředí

Na ministerstvu životního prostředí zasedla pracovní skupina k odpadovému hospodářství. Odpůrce vládní spalovací politiky nikdo nepozval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jakub Vít

Tak to bychom měli...
informaci převzatou z jedné tiskové zprávy, silný názor vykonstruovaný z extrapolace jejího nevhodně fomulovaného závěru a opřený o vyjádření jednoho člověka, který tam byl, a druhého, jež se jej nezúčastnil. Gratuluji ke skvělé novinářské práci. Jen tak dál:)
0/0
3.4.2013 20:06
Foto

L47a88d41i49s33l89a55v 80N33o40v40á25k 2797893814723

A proč by vláda měla zvát k jednání zelené magory z hnutí... ?
Proto, že nejsou schopni dovidět na důsledky svých šílených nápadů a špičku vlastního nosu? Nebo snad mají nějaké speciální know-how, jak recyklací biomasy z domovního odpadu vyrobit BIOkarbanátky a prodávat je se ziskem v obchodní síti? :-PO tom, že skládkování je velmi dobrý byznys, jsme se přesvědčili před lety, když se v 90. letech "privatizoval" svoz domovního odpadu v Brně. V té době už byla v provozu nová spalovna komunálního odpadu (SAKO) dokončená ještě za komunistického režimu ( 1. spalovna na území ČR byla taky v Brně... ) .  A řešil se problém... Domovní odpad z blízkého okolí spalovny vozily soukromé firmy na daleké skládky...Vidím, že zájem o skládkování a byznys s tím spojený mají Zelení "pod ochranou" i dnes... :-)
0/0
3.4.2013 9:17
Foto

Energetik_Tom

Třeba proto, aby to nedpoadlo
Třeba proto, aby to nedpoadlo jako s modrým fotovoltaickým a chystaným jaderným tunelem. Od modráků se nic jiného nedá očekávat, oni mají peníze až na prvním místě.
0/0
5.4.2013 11:54
Foto

Martin Hájek1

Ztráta paměti?
Milý energetiku,máte trošku krátkou pamět. ODS pro onen zákon vůbec nehlasovala, zelení nad ním jásali. Napsal ho Bursík a protlačil Ambrozek. Je neuvěřitelné a nehorázné, že se někteří z nich místo aby chodili kanály, ještě drze pasují do role neohrožených bojovníků se solárním tunelem, který sami velmi aktivně pomohli vytvořit a nadšeně mu tleskali. Jako lék na osvěžení paměti není špatné tohle: http://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/zelena-energie-bez-zeleneho-senatora 
0/0
5.4.2013 15:40
Foto

Daniel Vondrouš

Obvyklé nepravdy pana Hájka
Pane Hájku už zase?. Pokud by ODS pro návrh nehlasovala, neprošel by. Měla totiž většinu v Senátu, víme? Až do roku 2009 neměli politici  - nejenom ti z ODS - se zákonem problém. Ovšem v roce 2009 Evropu zaplavily o desítky procent levnější  FV panely a náklady na stavbu slunečních elektráren dramaticky klesly. V Německu se proto během roku novelizoval  zákon hned třikrát. V České republice novelizaci, která by uvolnila ruce Energetickému regulačnímu úřadu ke snížení ceny, fakticky zabránil odpovědný ministr Tošovský a jeho nadřízený premiér Fischer. Možná jsou to Vaši kamarádi, ale ani tak se lhát opravdu nemá.
0/0
9.4.2013 13:33
Foto

Martin Hájek1

Zelená škraboška pana Havelky
Pan Havelka byl velmi sdílný, škoda jen, že se zapomněl pochlubit, že to byl on, kdo na zmíněném jednání prosazoval odklad finálního termínu pro zákaz skládkování směsného komunálního odpadu přesně v souladu s tím, koho zastupuje. Naprosto chápu, že mu vývoj událostí nevyhovuje, ale jeho křečovitá snaha o tvorbu"zeleného image" je pro znalé věci trochu komická. Někteří novináři, kteří se v této oblasti zatím příliš neorientují (nebo se možná ani orientovat nechtějí), mu nicméně velmi rádi skáčou na špek. Na druhou stranu pokud pan Havelka postupně otevřeně splyne s Hnutím Duha (kterému také ani tak nevadí skládkování odpadu jako hlavně  jeho energetické využití), tak to bude jen dobře, protože konečně budou všichni vědět, kdo za koho doopravdy kope a hra na tichou podporu skládkování pod praporem 100 % recyklace ze strany takzvaně ekologických organizací přestane fungovat. Martin Hájek P.S. Česká pozice se mohla dotázat pana Kropáčka, co říká finálnímu termínu pro úplný zákaz skládkování. Těžko může být pro recyklaci účinnější opatření. Spalovny jsou přece údajně hrozně drahé, recyklace levná a výhodná, skládkování nebude možné. To je přece ideální prostředí pro ekologické inovace, nebo ne? Tak proč pan Kropáček výsledky jednání nevítá a na co že si to vlastně stěžuje? Že nemohl na jednání podpořit pana Havelku a pomoci mu prosadit ještě pozdější termín zákazu skládkování?
0/0
2.4.2013 20:31
Foto

P76a28v98e48l 39M18i93c32h67a57l 9183295773

Jednak chybí intelektuální kapacita, jednak nejsou lidi
Třídit se mohlo dávno, u nás doma už za Rakouska, skládku v lese za domem jsem  vytřídil letos, nebylo to ani jedno osobní auto, prakticky pouze sklo. Za sto let. Pro nájemníky to bylo ovšem daleko, a tak to házeli do zahrady, naštěstí spíše do rohů a ke zdi. Tím spíše po ´89, kdy vlastenecké nadšení motivovalo lidi dávat i zlato na fond republiky, jak dodnes prezident zastydlý revolucionář  činí částí své výplaty. Lid ale hlasoval namnoze jinak, bez kampaní, ze svého přesvědčení hlubokého. Zdálo by se snazší na vesnici, ale popelnice zdarma jsou dávno zavedeny, kdo by mařil tu souhru, se zlou by se potázal. Stejně kontejnery, co vozí na vsi listí na netříděnou nebezpečnou skládku, občas do toho někdo vrazí sedací soupravu, občas firemní obaly... Velká technika, podobně jako v energetice mega projekty (dotované) je přirozené řešení, důchodce, který jak jsem osobně viděl, i na letošní Bílou sobotu, dokázal ohřát bojler sluncem na 5O C, je směšný.  To přímotop umí i více horkou navíc neomezené množství, za co jinak utratit sociálku? Když opustíme politický marketing, zbývá kalkulace, ale už není ani ten účetní. A banka půjčující na teplou vodu? Trapné, to není úvěr ani za milion. To na mega projekty se půjčí biliony...  
0/0
2.4.2013 19:01