Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Jihočeši na ruského mistra znovu nestačili

ČESKÉ BUDĚJOVICE Hokejisté Českých Budějovic prohráli ve čtvrtém kole Ligy mistrů s ruským klubem Salavat Julajev Ufa 0:3, a ztratili tak naději na postup do další fáze soutěže. Účast v semifinále, kam se probojují vítězové skupin, si zajistil jejich soupeř. Své vystoupení v premiérovém ročníku Ligy mistrů zakončí Mountfield ve středu 19. listopadu na ledě Slovanu Bratislava.

Trenér poražených Jihočechů Ernest Bokroš litoval nepovedeného vstupu do zápasu. „Z naší strany nemohu být spokojený s první třetinou, protože jsme začali tak trochu ustrašeně a s velkým respektem. Sami jsme se pak nabádali, abychom byli sebevědomější, ale bohužel jsme si opět jako již tradičně vstřelili vlastní gól a ten nás přibrzdil v aktivitě,“ řekl Bokroš.

Druhý úspěch hostů byl podle něho rozhodujícím okamžikem. „Po druhém gólu, který jsme dostali v oslabení, už jsme dobře věděli, že nemůžeme pustit hráče Ufy do nějaké větší ofenzivy, protože by to mohlo dopadnout jako v Ufě,“ přiznal Bokroš obavy z dalšího debaklu.

Alespoň třetí dvacetiminutovka skončila vyrovnaným stavem 0:0. Čestného úspěchu se však Mountfield nedočkal. „Možná to bylo i uspokojením ze strany Ufy, ale ta třetí třetina, kdy už to z nás všechno trochu spadlo, ta byla z naší strany lepší.“

České Budějovice 0 Salavat Julajev Ufa 3

Branky a nahrávky: 12. Medvěděv, 16. Mikeska (Konstantin Kolcov), 25. Vorobjov (Těreščenko). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Kurmann - Fluri, Muller (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 4109. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0.

České Budějovice: Turek (41. Horčička) - Toman, Gřegořek, Jareš, L. Poživil, Frolo, Vydarený, Mucha, Sičák - M. Hudec, Kůrka, Huml - Bílek, Duda, Veselý - Kotrla, Kuchejda, Vak - Hřebejk, L. Květoň, Mertl.

Ufa: Jerjomenko (41. Tarasov) - Ščadilov, Proškin, Kirill Kolcov, Černov, Kutějkin, Blaťák, Kupcov, McCarthy - Pěrežogin, Těreščenko, Vorobjov - Radulov, Taratuchin, Grigorenko - Antipov, Medvěděv, Nurtdinov - Konstantin Kolcov, Čermák, Mikeska.