Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jít volit je sexy, vyzývá mladé kampaň

Události

  10:57
PRAHA - Jděte volit a rozhodnete to! Jít volit je sexy. Taková je výzva, kterou mladým lidem prostřednictvím filmových spotů vysílají lidé kolem grafického studia Mowshe.

Sexy výzva mladým foto: Reprofoto

Trojice reklamních spotů, jejichž autory jsou renomovaní režiséři Michaela Pavlátová, Ivan Zachariáš a Marek Najbrt, bude od dnešního dne představována v televizích, multiplexech i menších kinech. Zájemci je naleznou také na internetových stránkách www.rozhodnete.to.

Projekt je zaměřen na mladé lidi ve věku mezi 18 a 30 lety, kteří z nejrůznějších důvodů nechodí k volbám. „Lehce sledují politiku, rozčiluje je politická arogance a volební právo je v jejich očích bezvýznamné. Mají pocit, že jejich hlas nic nezmění,“ říká spoluautor kampaně Michal Gregorini. „To chceme pomoci změnit,“ dodává.

 Kampaň je nezisková a přísně oddělená od jakýchkoli politických tlaků. „Celou kampaň realizujeme s nulovým rozpočtem. Všichni naši partneři do ní přispěli sponzorským plněním,“ uvedl Gregorini. Jedinou výjimkou byla výroba filmového materiálu pro multiplexy, které ze svého hradí studio Mowshe.

Grafické studio se v podobné věci angažovalo i nedávno, kdy ve spolupráci s kreslíři komiksů vytvořilo internetové stránky helevol. cz. Na nich mohou zájemci soutěžit o nejvtipnější popisky. Hlavní cenou v „soutěži“ bude zájezd do volební místnosti.
Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...