Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kde leží klíčové kritérium k „lustračnímu“ procesu Babiš versus ÚPN?

Seznam dokumentů ve svazku „BUREŠ“ by měl dát hrubou představu, o co v něm šlo... Několik poznámek Jana Schneidera k probíhající kauze.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KB

K. Balouk

7. 2. 2014 21:22
Kdy tomu bude konec?
Nedávno mě pobavil kamarád, bývalý voják, který po 25 letech skomírající resort, obraz národa, opustil. Glosoval svou nenaplněnou touhu uvidět tzv. novou armádu následovně: "Víš kdy bude v armádě dobře? Až nejdéle sloužící voják bude nováčkům vyprávět, že první týden co nastoupil viděl chlapa, který ještě zažil boříka, co viděl živého politruka kdyý byl v přijímači." Složité? Možná, ale pravdivé. Smutné příběhy, smutná diskuzem smutný národ.
0 0
možnosti
G

Gustafa

7. 2. 2014 13:55
A zároveň, aby změna nicku
A zároveň, aby změna nicku byla efektivní (tzn. aby nikdo nepoznal, že po novým nickem je nemehlo kedu), chvilku být v režimu "low profile", jinak si nicky budete muset měnit neustále.
0 0
možnosti
JS
Necháš se příliš unášet fantazií.
Nevím, proč něco předpokládáš, a něco ne. Některé poznatky ze svazků rozpracovávaných osob nejsou státobezpečnostní, ale třeba "rodinobezpečnostní", a mohou ještě po letech způsobit těžké bolení hlavy. Nikdo není svatý, ale ty hříšky se ví o těch lidech, kteří si třepili hubu za ostatní, kdežto o ty ostatní (mlčenlivý dav) StB nezavadila ani pohrabáčem. Teď se ale mohou kdejací pošuci hrabat v minulosti těch, co StB rozpracovávala. To znamená další trest, další znevýhodnění. A někdo si v tom vysloveně chrochtá, z ÚSTRu to prý bylo slyšet, když se šlo kolem, teď už snad tolik ne.Zjev mi sladké tajemství - ty víš, v čím zájmu je Sýrie? Syřany samotné by to nejvíce zajímalo. Martine, takové lineární extrapolace z minula jsou opravdu zpravodajského důstojníka nedůstojné. To je jako bys tvrdil, že ruské zpravodajské služby využívají služeb komunistů. Já vím, že se to někomu těžko vyvrací, budiž, ať si to lidé myslí. Když si to pak myslí i kontrarozvědka, mají ruští zpravodajci sladký život. Udělal jsi zásadní chybu - opomněl jsi tu neprostší možnost, že to je tak, jak se to jeví - že prostě nic nebylo. Borci si z XII.S udělali špižírnu - a pak kvůli tomu dostali po čuni. To jsou fakta, a ten "nicotný" Babišův případ do toho zapadá. Jakákoliv jiná varianta musí mít víc, než spekulativní zdůvodnění. Ale nikdo nic zatím nevyhrabal, než své domněnky, založené -co si budeme povídat- nejvíce na tom, že je Babiš akosi sere. To je ale málo.Chceš-li spekulovat, musíš přitlačit - to, co píšeš, je opravdu vycucané z prstu.
0 0
možnosti
K

Křivan

6. 2. 2014 13:36
S těmi poradci jste mi trochu
S těmi poradci jste mi trochu zamotal hlavu, že by se o něj různí poradci přímo prali, nebo že se prohodili až na Kavkaze?PS Dětský internát ministerstva zahraničních věcí U Brusnice, nebyla špatná životní zkušenost.
0 0
možnosti
JPN

Josef Pepa Nos

6. 2. 2014 11:29
Důvěrník.
Jeden jejich důvěrník konal, mluvil a myslel velmi, velmi nevědomě. OD ESTÉBÁKA NEVĚDOMĚ PŘEVZAL MŮJ VÝSLECH, U SOUDU NEVĚDOMĚ LHAL AŽ SE I KOMUNISTICKÝ SOUD NA NĚHO VĚDOMĚ NAKRKNUL, SOUDRUHOVI HUSÁKOVI DĚLAL NEVĚDOMÉHO OSOBNÍHO TLUMOČNÍKA A DOKONCE I V ROCE 2008 HO U SOUDU NEVĚDOMĚ TITULOVAL DŮRAZNĚ "SOUDRUH HUSÁK".ZA KATR SE MĚ SNAŽIL NEVĚDOMĚ DOSTAT TAK ÚPORNĚ, ŽE NEVĚDOMĚ NAHNAL K SOUDU I SVOU NEVĚDOMOU MATKU, KTERÁ NEMĚLA O VĚCI ANI TO NEJMENŠÍ TUŠENÍ A VĚDOMĚ ZACHRAŇOVALA SYNEČKA PŘED TÍM ZLÝM A NEBEZPEČNÝM NOSEM. "Nevědomí" důvěrníci jsou vzorem nevědomosti - bezvědomosti. I poměrně inteligentní lidé mají silnou tendenci ze sebe udělat bezvědomé, nevědomé idioty.
0 0
možnosti
K

Kedu

5. 2. 2014 21:52
tušé
omluva Schneiderovi, za prokazatelnou lež o jeho básnickém nadání etc..Příště zkusím jedovatou slinu lépe nachystat:-)
0 0
možnosti
G

Gustafa

7. 2. 2014 10:27
Příště si budete muset i
Příště si budete muset i změnit nick po tomto faux pas, vy nemehlo!
0 0
možnosti
JT

5. 2. 2014 21:48
Rejpat
do vosího hnizda je na hovno. Vždycky se nějaká svině nasere a píchne. Já to dělám tak, že je rovnou celý postříkám a hodím do hnoje. Škoda, že se to neudělalo taky s etébákama.
0 0
možnosti
JS
kedy, kedy,
samé kedy! Kedu je zřejmě starý estébák! Ti si mě taky pletli s mým jmenovcem, textařem a básníkem. To je kedův vlastní gól! To je všech kedů vrchol. Kedu neumí ani googlovat, jeho gramotnost se blíží absolutní nule. Teď už je to jasné, kedu jménem, kedů plná hlava. Nomen omen.
0 0
možnosti
K

Kedu

5. 2. 2014 20:22
chlebodárce
Schneider je správný hoch a jeho "novinářský čuch" se nezapře. Sice novinářem není, není vlastně nic konkrétního - snad byl básník, psal texty zpívané některými popovými idoly, emigrant a následně zaměstnanec RFE, kde měl na starost opět pop music. Sesmolil xy textů, které honosně nazývá fejetony a podobně. Proč to vše vypisuji? Nikde není ani zmínka o tom, že je novinář. Proč? Protože Jan Schneider není žádný novinář. Textař, básník a odborník na popík ano, ale to je vše co se o něm dá říci kloudného. Jedině snad, že si ve svém nakladatelství či vydavatelství - ono je to vlastně jedno, vydal řadu svých autorských počinů v podobě knih na nic neříkající témata jako například: Sloky vánoční, Trubadúr v harému a podobně.Velmi zajímavou etapou života Schneidera je jeho působení v roli nezávislého bezpečnostního analytika. Přiznám se, že když to po sobě čtu, směji se:-) To je to s Českou republikou tak zlé, že autor textů pro Václava Neckáře je schopen být zároveň "nezávislým bezpečnostním analytikikem" ?Takže textař, popíkář, milovník sladkoblu a zaměstnanec RFE si hraje v České pozici na novináře, který národu vysvětluje, jak má správně chápat kauzu hlavního donátora České pozice Andreje Babiše.Kdo se směje naposled? Že pane Schneidere, vy mistře v přeskupování slov.
0 0
možnosti
T

Tobul

5. 2. 2014 18:28
farizejský Fiala
Přidávám se k poděkování panu Schneiderovi. Aktuálně se objevuje (ve všech mediích) příkrý odsudek ex-minstra Fialy, ve stylu "kdo jednou zradil, má trvalé stigma". Je evidentní, že tato snaha o obrodu ODS je mrtvá. Modří, nyní Fialoví evidentně nepochopili, že jejich selektivní antikomunismus již vyčpěl. Selektivnost pana Fila je však ohromující. Dlouhou dobu "seděl" v RVVI vedle generálního ředitele firmy Siemens a vrcholového představitele Svazu průmyslu Pavla Kafky. Páně Kafkovo datum narození lze snadno nalézt v Obchodním rjstříku, srovnání s několika registracemi v seznamu je také triviální. Otázka zní - PROČ mu vadí Babiš, když mu nevadil Kafka, nebo řada další předních českých manažerů - jména jistě znáte - ať již v MICROSOFTu, Eurotelu, ... o Dušanu Třískovi nemluvě.Pro mne seznamy ztratily jakoukoliv důvěryhodnost po informacích o Sacherově fondu Z, přičemž Sacher sám byl agentem (viz článek Slonková - polistopadoví ministři spolupracovali s STB). Skartace svazků a vytváření "speciálních fondů" snížila vypovídací hodnotu na minimum (viz studie Žáček - ÚSTR - Sachergate).V knize Roberta Buchara Kolaps komunismu je zajímavá citace Johna Boka - "Já věřím, že Charta 77, přestože založena Václavem Havlem a panem Patočkou, že ten jejich nápad nebyl z jejich hlavy. A kdo jiný v tom měl prsty? Jiří Dienstbier, který byl agentem pro První správu STB .... když jsem mu řekl, že je agent, tak se rozzuřil a požadoval, abych se omluvil. Já jsem odmítl a řekl jsem mu, že to může dát klidně k soudu, a že mu to tam dokážu. " Takže otázka zní, proč je Babiš tím "jediným agentem", který vadí. O jeho možné spolupráci voliči věděli a evidentně jim po čtvrtstoletí nevadila - demokraté typu ex-rektora Fialy by to měli respektovat - nebo být zásadoví, ale všem stejně - bez selekce.
0 0
možnosti
ZM

6. 2. 2014 2:34
Malé připomenutí - když premiéroval Paroubek
v 80. letech šefíno přes hospody na Praze 1 (dovedu si představit ta všimná od řadových hospodských) byl inernet plný kopií textů se záznamy jeho schůzek. To, že jim toho zřejmě nijak moc nenabonzoval je možná pravda, nicméně dostavoval se tam, lezl jim do zadku, ujišťoval je o své nekonečné loyalitě atd.Internet plný. Kolegové politici prakticky nic, oficiální tisk prakticky nic.
0 0
možnosti