Krátce

BASKETBAL

Ferančíková končí v reprezentaci

PRAHA Finálový zápas na basketbalovém mistrovství světa byl posledním reprezentačním startem pro Michaelu Ferančíkovou. Dvaatřicetiletá křídelní hráčka či pivotka oznámila v online rozhovoru na serveru iDNES.cz, že v národním týmu už pokračovat nebude. Čerstvá vicemistryně světa a evropská šampionka z roku 2005 se s reprezentací loučí už podruhé, předtím skončila po minulém MS před čtyřmi lety v Brazílii. čtk

HOKEJ

Slávista Holec už opustil nemocnici

PRAHA Hokejisté Slavie se budou muset přibližně tři týdny obejít bez útočníka Miroslava Holce, který se zranil v úterý v Plzni. Hráč opustil led na nosítkách po souboji s útočníkem Nicholasem Johnsonem u mantinelu. V plzeňské nemocnici strávil noc na pozorování a včera byl propuštěn do domácího ošetřování. „Má dvě tržné rány na hlavě a otřes mozku,“ řekl asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský. Johnson dostal za souboj s útočníkem Slavie trest ve hře, takže bude mít automaticky zastavenou činnost v dalším utkání. čtk

LYŽOVÁNÍ

Běžci dostanou na MS poprvé prémie

CURYCH Běžci na lyžích dostanou poprvé v historii na mistrovství světa v Oslo (od 23. února) vedle medailí i prémie. Odměny získá nejlepší šestice v každém závodu a první tři týmy ve štafetách. Dohromady bude na MS rozděleno v dvanácti závodech 440 tisíc švýcarských franků. čtk

TENIS

Už jen Kvitová může zastavit Wozniackou

PEKING Dánku Caroline Wozniackou dělí už jen jedna výhra od postu světové jedničky. Na turnaji v Pekingu porazila Italku Erraniovou 6:4, 6:2, a pokud ve třetím kole zdolá Češku Petru Kvitovou, nahradí v čele žebříčku Serenu Williamsovou. Dvacetiletá Wozniacká má se stejně starou Kvitovou bilanci 2:1 na zápasy. čtk

VOLEJBAL

Češi se chtějí v Itálii zase zvednout

ŘÍM Po prohrách s Brazílií a Německem se chtějí čeští volejbalisté vrátit na mistrovství světa na vítěznou vlnu. Poslední místo ve čtvrtfinálové skupině je odsoudilo k boji o deváté až dvanácté místo a Češi chtějí být devátí. „Je rozdíl být devátý, nebo dvanáctý,“ řekl kapitán týmu Ondřej Hudeček. Národní tým čeká další zápas zítra v 21 hodin, kdy se střetnou s Francií.