28. května 2017 14:41 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ariana Grande znovu zazpívá v Manchesteru. Beneficí chce uctít památku obětí

Zpěvačka Ariana Grande posílá polibek fanouškům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Ariana Grande posílá polibek fanouškům. | foto: Reuters

MANCHESTER Americká zpěvačka, při jejímž koncertě v Manchesteru došlo minulé pondělí k atentátu, uspořádá na stejném místě další koncert. Prohlásila to na sociální síti Twitter, kde publikovala osobní dopis. V jejích očích se bude jednat o „benefiční koncert, při kterém se vyberou peníze pro rodiny obětí,“ napsala zpěvačka.

Ariana Grande svůj úmysl uspořádat v Manchesteru další koncert publikovala na sociální síti. Své fanoušky v něm rovněž vedla k odvaze. V dopise vyjádřila svůj zármutek nad těmi, kteří při atentátu ztratili svůj život a nad těmi, kterým při útoku někdo z blízkých zemřel.

Ve svém dopise napsala, že chce pozdvihnout své fanoušky. „Nechci strávit zbytek roku bez toho, aniž bych byla schopna povzbudit své fanoušky,“ řekla. „Stejně tak jak oni povzbuzují mě.“

Brzy po tom, co svůj příspěvek na sociální síti Twitter publikovala, sdílela se svými fanoušky odkaz na webovou stránku lokální sbírky, kterou spustil místní list Manchester Evening News s podporou britského Červeného kříže. Lidé již na sbírku poslali téměř 1,7 milionu liber (přes 50 milionů korun).

„Neskončíme, ani nebudeme fungovat ve strachu. Tato událost nás nerozdělí. Nenecháme vyhrát nenávist,“ prohlásila Grande. Apelovala na sílu, jakou podle jejího názoru hudba má. Je to totiž něco, co může sdílet celá planet. „Hudba je tu proto, aby nás léčila, spojila nás dohromady a učinila nás šťastnými,“ ukončila svůj dopis.

Grande však přesné datum svého benefičního koncertu v příspěvku nezmínila. Slíbila ale, že detailní informace svým fanouškům dá, jak nejdříve to bude možné.

Útok v Manchesterské hale se odehrál minulé pondělí. Výbuch nastal ve veřejném prostoru haly mimo koncertní sál po 22:30 místního času (23:30 SEČ) krátce poté, co vystoupení Ariany Grande skončilo. Podle britských médií bylo na koncertě přes 20 tisíc lidí. K útoku, který si vyžádal dvaadvacet mrtvých včetně dětí, se přihlásil samozvaný Islámský stát.

tehTereza Haniaková

Najdete na Lidovky.cz