8. října 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Austra představí v MeetFactory svou optimistickou vizi budoucího světa

Katie Stelmanisová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katie Stelmanisová | foto: Austra

Od současné politické situace v USA, přes neúnosný stav životního prostředí k ryze soukromým bolestem… na první pohled ne příliš veselá témata, ale apokalyptická vize rozhodně není na programu večera.

Utopistické album Future Politics představí ve čtvrtek 19. října v MeetFactory elektronický projekt Austra. Futuristický synth-pop kombinovaný s fascinujícím hlasem Katie Stelmanisová dává nahlédnout do světa plného naděje.

Kanadský elektronický projekt Austra, v jehož centru stojí zpěvačka Katie...

Kanadský elektronický projekt Austra, v jehož centru stojí zpěvačka Katie Stelmanisová, vznikl v Torontu roku 2009. Jejich debutové album Feel It Break (2011) označil Pitchfork a New York Magazine za nejlepší desku roku, nejnovější album Future Politics k tomuto označení má slušně nakročeno. 

Album vyšlo na labelu Paper Bag a na Pitchforku si vysloužilo označení „temné, ale optimistické, obnášející řešení“ a je považováno za politické, čemuž slušně nahrálo i to, že vyšlo v den, kdy Trump skládal svůj prezidentský slib. Podobné události (za všechny například Brexit) dávají albu další rozměr, ale jedná se jen o jedno z mnoha témat, do kterých se Katie Stelmanis ponořila. 

Future Politics

„Zajímal mě každý, kdo přišel s nějakou kreativní vizí toho, jak bude vypadat budoucnost,“ říká zpěvačka, která se netají inspirací filmy od Kubricka nebo Hitchcocka.

Hlavním motivem Future Politics je jakási utopistická zodpovědnější vize světa respektující přírodu, kde je vše v zásadě jednodušší a barevnější. „Největší formou útisku je přimět lidi myslet si, že nemají žádnou jinou možnost,“ dodává Austra. 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz