8. ledna 2014 9:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Básník Hruška ztratil ve vlaku rukopisy. Pomozte mu je najít

Státní cenu za literaturu získá básník Petr Hruška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Státní cenu za literaturu získá básník Petr Hruška. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA Básník Petr Hruška ztratil 6. ledna ve vlaku cenné rukopisy pro připravovanou knihu. Spolu s redakcí časopisu Revolver Revue, s níž na knize spolupracuje, prosí veřejnost o pomoc při hledání sešitů s náčrty básní, oznámila Edita Beníšková z Revolver Revue. Kopie Hruška nemá, takže bez rukopisů by kniha nemohla být vydána.

Básník ztratil dva silné sešity formátu A5 plné rukopisů v pondělí v rychlíku číslo 838 z Ostravy do Brna, zřejmě při vystupování na hlavním nádraží v Brně, kam vlak přijel ve 13:25. Jeden sešit má černé desky s červenou ořízkou, na obálce druhého je fotografie psa. Protože ztráty a nálezy ani České dráhy nemají o sešitech žádné informace, obrátil se Hruška s žádostí o pomoc na veřejnost. Nálezci slibuje finanční odměnu.

Bez rukopisů nemůže být kniha vydána

Hruška je nedávným laureátem Státní ceny za literaturu. "Sešity obsahují poznámky, náčrty básní a záznamy, které tvoří soubor pro další díl projektu Jedna věta v Edici Revolver Revue. Protože neexistuje žádná kopie, mají oba sešity pro autora i nakladatelství mimořádnou cenu. Jejich ztrátou, která znemožní vydání dotyčné knihy, bude ovšem postižena i kulturní veřejnost," sdělila Beníšková.

ČTĚTE TAKÉ

Pokud rukopisy někdo našel, může je vrátit prostřednictvím redakce Revolver Revue, která sídlí na adrese Jindřišská 5, Praha 1. Nálezce se také může obrátit na e-mailovou adresu redakce sekretariat@revolverrevue.cz nebo telefonní číslo 222 245 801.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz