17. března 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bazinga! Nepřímé pokračování Teorie velkého třesku se zaměří na mladého Sheldona

Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku | foto: CBS

Televize CBS chce rozvinout potenciál oblíbeného sitcomu natočením odvozeného seriálu. Ten bude sledovat mladistvé životní peripetie excentrického doktora Sheldona Coopera. Seriál by se podle všeho měl jmenovat prostě jen Mladý Sheldon.

Podle informací The Hollywood Reporter si televize objednala rovnou celou sérii, ačkoliv přesný počet dílů znám není. Seriál bude sledovat mladého Sheldona v době jeho dospívání, okolo dvanácti roků stáří. Výstřední Cooper už jako dítě mezi vrstevníky nezapadá a to by mělo být zdrojem komických situací. Podle magazínu Deadline bude seriál podobného typu, jako je Malcolm v nesnázích (Malcolm in the Middle). Zatím není známo ani obsazení postav. Je ale téměř jisté, že velkou roli zde bude hrát Sheldonova nábožensky založená matka, kterou v Teorii velkého třesku hraje Laurie Metcalf.

Seriál Big bang theory - Teorie velkého třesku
Jim Parsons získal za roli geniálního vědce Sheldona Coopera z Teorie velkého...

Mladého Sheldona Coopera ztvární Lain Armitage, dětská hvězda se seriálu Big Little Lies. Seriálová herečka Zoe Perry (Odložené případy, Roseanne) se stane Sheldonovou matkou Mary. Magazín Deadline uvádí, že se v kreativním týmu nezměnilo nic - na seriálu budou pracovat stejní lidé, co na původní Teorii velkého třesku (Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro). Jim Parsons, originální Sheldon Cooper, bude výkonným producentem nové série. Podle některých informací by měl být i vypravěčem děje.

Vznik nového seriálu rozhodně nebude znamenat konec Teorie velkého třesku. Série budou vznikat paralelně.

Najdete na Lidovky.cz