19. dubna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Česká variace na drsnou školu a medvídkovo putování. Na co se v televizi podívat na Velký pátek?

Snímek Svatba jako řemen (1967). Režie: Jiří Krejčík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Svatba jako řemen (1967). Režie: Jiří Krejčík. | foto: Česká televize

PRAHA Na co se vyplatí dívat 19.dubna v televizi? Podívejte se na tipy serveru Lidovky.cz.

Svatba jako řemen (1967)

ČT1, 12:45
ČR, režie Jiří Krejčík

Problém s událostí, která se nestala. Když Hanička nahlásí na policejní stanici znásilnění třemi mladíky, způsobí tím v ospalém českém městě hotový poprask. Jedním z mladíků je i budoucí ženich, který byl toho večera tak opilý, že se vlastně nemohla ani pořádně hýbat. Něco tu zavání, ale případ je případ. Páni policisté tak v přestrojení musí spěchat na svatbu v přestrojení za kamarády ženicha. Autorem scénáře české komedie je spisovatel a publicista Zdeněk Mahler.

Proč sledovat: Kromě vynikajících hereckých výkonů v čele s Ivou Janžurovou a Jiřím Hrzánem jde i o přísně trezorový film. Kvůli nelichotivému zobrazení státních úředníků a zaměstnanců byl film na celých 22 let zakázán.

Paddington 2 (2017)

ČT1, 17:10
VB, režie Paul King

Medvídek Paddington se usadil u rodiny Brownových v Londýně. Když má teď volno, tak si usmyslí, že své tetě Lucy koupí ke 100. narozeninám překrásný dárek. Když je mu ale ukraden, musí Paddington pátrat po celém Londýně. Zažije při tom neuvěřitelné dobrodružství.

Proč sledovat: Roztomilý pohádkový snímek zaujme propracovaným humorem, kde si na své přijdou děti i dospělí. Lákadlem je také Hugh Grant v roli padoucha. Co více, snímek podle knižní série Michaela Bonda slavil u diváků a recenzentů takový úspěch, že už se čile pracuje na třetím dílu.

Dech života (1987)

Prima Max, 20:00
VB, režie John Glen

Herec Timothy Dalton sice ztvárnil agenta Jamese Bonda jen dvakrát, ale pokaždé šlo o skvělou akční podívanou. V tomto díle dostane Bond za úkol ochránit dvojitého agenta v řadách KGB před nepřátelským sniperem. Nakonec ale zjistí, že vše je úplně jinak, než si prve myslel.

Proč sledovat: Zkrátka a dobře jde o Jamese Bonda. Děl filmu Dech života je navíc částečně zasazen do Bratislavy (ačkoliv se natáčelo ve Vídni) a jsou v něm vidět žluto-bílá auta Veřejné bezpečnosti. Našincovo srdce jistě zaplesá.

Mazaný Filip (2003)

ČT2, 22:25
ČR, režie Václav Marhoul

„Roztrhni si kušnu hákem!“ Třeskutá detektivní komedie! Phil Marlowe (Tomáš Hanák), hrdina detektivek od spisovatele Raymonda Chandlera, řeší další případ, který ho zavede až na samé dno Los Angeles. Tohle je drsná detektivní škola v humorném balení. Snímek vznikl podle Marhoulovy stejnojmenné divadelní hry, která měla premiéru v divadle Sklep v roce 1986. Snímek získal dva České lvy.

Proč sledovat: Tomáš Hanák v jedné ze svých životních rolí. Mistrně vytvořenou atmosféru čtyřicátých let doplňuje svěží „sklepácký“ humor a hlášky ostré jako krvavá břitva vraha.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...