25. října 2011 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Čtení pomáhá: Nejpilnější děti čeká dovolená u moře

Mallorka a její malebné domky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mallorka a její malebné domky | foto: autor / profimedia

Miláček dětských čtenářů Harry Potter a další oblíbené tituly nyní nejsou pouze zábavou a cestou, jak pomoci druhým. Mohou se stát totiž také prostředkem, jak odměnit samotné aktivní děti, které se zapojily do Čtení pomáhá.

Projekt Čtení pomáhá vyhlásil soutěž pro mladé čtenáře a jejich třídy. Na ty nejaktivnější čekají prodloužené prázdniny. Poslední červnový týden 2012 totiž poletí na kouzelný ostrov Mallorcka s Cestovní kanceláří FISCHER, která projekt podpořila. Soutěž probíhá do 20. 5. 2012 a platí pro každou věkovou kategorii zvlášť, tzn. že k moři poletí celkem tři třídy.

Vítězem v každé věkové kategorii, tedy 1. – 5. třída základních škol, 6. – 9. třída základních škol a v kategorii středních škol, se stane právě ta třída, která bude mít nejvyšší počet úspěšně vyplněných kontrolních testů na jednoho žáka. Děti, které se snažily již v loňském školním roce, se nemusí bát, že by musely začít od začátku. Pokud totiž nepřešly do vyšší kategorie, jsou jim započítány i testy z předchozího roku.

Po uzávěrce soutěže musí vítězné třídy obhájit své posty, budou proto přezkoušeny ze znalostí jednotlivých knih. Jestliže své prvenství neobhájí, získává šanci třída, která skončila na druhém místě. Přezkoušení bude probíhat přímo v daných třídách a zúčastnit se ho musí všichni žáci zapojení do projektu.

Do soutěže se přihlašuje každý žák prostřednictvím svého profilu se správně vyplněnými pravdivými údaji. Více informací na www.ctenipomaha.cz.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ PLÁNOVAČ - AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč