6. července 2017 17:31 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do Karlových Varů přijel americký herec a hudebník Jeremy Renner

Herec a hudebník Jeremy Renner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec a hudebník Jeremy Renner. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

KARLOVY VARY Do Karlových Varů přijel americký herec a hudebník Jeremy Renner. Na závěr mezinárodního filmového festivalu převezme Cenu prezidenta festivalu. Do karlovarského Grandhotelu Pupp Renner dorazil ve čtvrtek krátce po 17:00.

Držitel dvou oscarových nominací představí na karlovarském festivalu svůj nejnovější snímek Wind River, který získal v Cannes v soutěži Un Certain Regard Cenu za režii. Herec s pestrou škálou své filmografie hrál například ve snímku Smrt čeká všude, byl hvězdou akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission Impossible.

Jeremy Renner zaujal kritiku portrétem sériového vraha ve filmu Dahmer (2002). Na přelomu století se etabloval na filmovém plátně především díky postavám v akčních a válečných snímcích. Na Oscara byl nominován za roli detektiva (po boku Bena Afflecka) v kriminálním filmu Město (The Town, 2010), a získal také nominaci na Zlatý globus a Screen Actors Guild Awards.

Rennerovu filmografii pak plní vysokorozpočtové a divácky úspěšné filmy - Thor (2011), Mission Impossible-Ghost Protocol (2011) a Mission Impossible-Národ grázlů (Mission Impossible- Rogue Nation, 2015), Bourneův odkaz (The Bourne Legacy, 2012), kde převzal po Mattu Damonovi vůdčí úlohu ve volné sérii adaptací knih Roberta Ludluma. Postavu kapitána Clinta Bartona/Hawkeye vytvořil v komiksové sérii Avengers (2012), Avengers : Age of Ultron (2015) a souvisejícím Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War, 2016).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz