17. března 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Druhý ročník festivalu Krásný ztráty Live míří z podhradí do podzámčí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michal Prokop a Framus Five. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Prokop a Framus Five. | foto: Krásný ztráty Live

KONOPIŠTĚ Po jednoznačném úspěchu velkoryse pojatých loňských oslav narozenin jednoho z nejpopulárnějších českých rockových zpěváků Michala Prokopa, které se pod dnes už ikonickým názvem Krásný ztráty Live odehrály v letním amfiteátru v Lokti nad Ohří, se pořadatelé rozhodli uskutečnit druhý ročník festivalu Krásný ztráty Live.

Festival, jehož první ročník byl čtenáři zpravodajského portálu iDNES.cz vyhlášen druhým nejlepším českým festivalem roku 2016, opět nabídne výjimečný program, v němž se potká řada domácích muzikantských legend se svými mladšími následovníky, a to na bázi hned několika hudebních žánrů. Jediné jméno, které se po roce opakuje, je samozřejmě Michal Prokop, jenž bude znovu plnit funkci hostitele. A to opět v obou sestavách, s nimiž pravidelně koncertuje, tedy v akustickém triu s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým i v plném obsazení rockové kapely Framus Five.

Foto z prvního ročníku festivalu Krásný ztráty Live.
Foto z prvního ročníku festivalu Krásný ztráty Live.

Program bude neobyčejně bohatý. Některé programové bloky obstarají projekty hudebníků, kteří jsou s Michalem Prokopem úzce spojeni členstvím ve Framusu Five. Týká se to Jana Hrubého, který vystoupí se svou kapelou Kukulín, Luboše Andršta, který se předvedl jako prvotřídní kytarista se svým Blues Bandem a dechové sekce i bubeníka, kteři si zahrají i v rámci Yo Yo Bandu. Velká jména české scény, tentokrát s kořeny převážně z „osmdesátek“ ovšem nebudou chybět ani v dalších dramaturgických položkách. Kytarista Michal Pavlíček z mnoha svých projektů přiveze ten nejniternější, duo se zpěvačkou Monikou Načevou. Legendární Michal Ambrož se představí s aktuální výrazně omlazenou Hudbou Praha. Dobu českých ohlasů nového romantismu připomene Precedens, svůj nezaměnitelný hard rockový hlas rozezvučí Kamil Střihavka, z těch mladších se instrumentální virtuozitou postavenou na zvuku Hammondových varhan blýsknou například Sunflower Caravan a svými neúprosnými groovy budou publikum atakovat nedávno po dlouholeté pauze obnovení -123 min. Festival vyvrcholí punkovou náloží legendárního Visacího zámku.

Festival Krásný ztráty Live

14. - 15. července
park Konopiště
Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz