13. března 2012 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Duran Duran si troufnou na pražskou O2 arenu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Duran Duran v Praze v roce 2005 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Duran Duran v Praze v roce 2005 | foto: archiv LN - Alžběta Jungrová

PRAHA Jedna z nejúspěšnějších anglických popových kapel 80. let Duran Duran zavítá po sedmi letech opět do Prahy. V rámci svého letošního turné All You Need Is Now v O2 areně nabídne své největší hity, ale i nové skladby ze stejnojmenného alba.

Kapela, která svými videoklipy oslovila první generaci diváků MTV, zahraje podle pořadatelů vedle novinek i staré hity jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious či Ordinary World.

"Variabilnost nastavení víceúčelové arény umožní přiblížit pódium blíže k tribunám a zintenzivní tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita snížena na přibližně 7000 návštěvníků," uvedl Svoboda.

Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe přijeli členové kapely na série koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch se skupina na začátku léta vrátí do Evropy.

Duran Duran

Birminghamská skupina je pojmenována podle zloducha ze slavného komiksu a kultovního filmu Barbarella. Na počátku 80. let patřila mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Svou pozici si udržela deset let, byť na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio. První album nazvané jednoduše Duran Duran, které znamenalo průnik do velkého hudebního světa, vydala v roce 1981. Celkem skupina vytvořila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů hudebních nosičů. Získala za ně mimo jiné dvě ceny Brit Awards a dvě Grammy.

Na albu All You Need is Now, které vyšlo na konci roku 2010, si podle hudebních odborníků skupina sice částečně zachovává svou tradiční hudební image, zároveň se ale snaží nabídnout i něco bližšího mladším generacím. "Všichni jsme chtěli, aby ta nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby," uvedl zpěvák Simon Le Bon.

Duran Duran se v Praze představili v roce 2005, kdy rozezpívali téměř zaplněnou Sportovní halu (dnes Tipsport Aréna) na holešovickém Výstavišti.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz