14. března 2018 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival bulharských filmů nabídne zběsilé komedie i svérázná dramata

Snímek Opice. 10. festival bulharských filmů (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Opice. 10. festival bulharských filmů (2018). | foto: FBF

Jubilejní desátý ročník Festivalu bulharských filmů představí divákům deset cenami ověnčených celovečerních snímků. Kromě samotných promítání festival nabídne i zajímavé hosty včetně oblíbeného bulharského herce Filipa Avramova. Festival začíná ve čtvrtek 15. března a končí ve čtvrtek 22. března.

V jednom týdnu dostanou diváci možnost v pražských kinech Lucerna a Pilotů deset divácky oblíbených bulharských filmů. Na své si přijdou milovníci komedií, dramat i balkánského svérázu. 

Snímek Výletníci. 10. festival bulharských filmů (2018).
Snímek Rybka Lily. 10. festival bulharských filmů (2018).

Třeba Lekce, nejhranější bulharský film za posledních dvacet let, vypráví o maloměstské učitelce, kterou zničující dluhy donutí jít až do thrillerem prodchnutých extrémů. Pohádkově magický snímek Rybka Lily o jednom neobyčejném dítěti zase vyhrál Evropskou filmovou cenu na na festivalu European Cinematography Awards 2017. Všechny filmy jsou v originále s českými nebo anglickými titulky.

Kromě samotných promítání program nabídne setkání se zajímavými hosty, mezi kterými jsou režiséři Nikolaj Volev, Ilijan Dževelekov a Viktor Božinov, scénárista Matej Konstantinov. Jedním z největších lákadel ale bude nejspíš charismatický bulharský herec Filip Avramov.

10. festival bulharských filmů

15. března až 22. března
Praha, kino Lucerna a kino Pilotů

Kompletní program ZDE.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.