24. června 2009 17:39 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival Colours of Ostrava se spojí s Letní filmovou školou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Commitments (vpravo mladý Gen Hansard) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Commitments (vpravo mladý Gen Hansard) | foto: Reprofoto

PRAHA Letošní nabídka filmů na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 9. do 12. července, vznikla ve spolupráci s 35. Letní filmovou školou Uherské Hradiště (24. 7. – 2. 8. 2009). Na tradičním místě v kinokavárně LFŠ nedaleko festivalového areálu Černá louka uvidí návštěvníci mnoho zajímavých celovečerních i krátkometrážních snímků.

„Obě akce k sobě mají velmi blízko. Colours of Ostrava má mezi hudebními festivaly podobné postavení, jaké má Filmovka mezi těmi filmovými. Nejde v pravém slova smyslu o tradiční festival, ale spíše o unikátní možnost setkání s netradičními styly, žánry, interprety a osobnostmi,“ říká Pavel Bednařík, umělecký ředitel AČFK a LFŠ. „Věřím, že letošní kinokavárna LFŠ je pouze začátkem spolupráce mezi jedinečnými Colours of Ostrava a Asociací českých filmových klubů,“ dodává předseda AČFK Petr Korč.

Program je rozdělen dle dnů do tří celků: „Opera ve filmu“ v pátek 10. července se snímky „Carmina Burana“ (filmové ztvárnění známé Orffovy skladby), „Carmen“ režiséra Carlose Saury a „La Bohéma“ s Rolando Villazónem a Annou Netrebko v hlavních rolích. V sobotu 11. července pak „Hudební filmy“ s irským snímkem „Commitments“ (režie: Alan Parker, zde hraje i mladý Glen Hansard), „Control“ Antona Corbinja o Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi post-punkových Joy Division, a „Záviš – kníže pornofolku“ režiséra Karla Vachka.

V neděli 11. července kinokavárnu LFŠ ovládnou „Němé filmy s hudebním doprovodem“ – klasické černobílé snímky z 20. let 20. století „Kabinet dr. Caligariho“ (ze záznamu hudební doprovod kapely DVA) a „Upír Nosferatu“ (se záznamem kytarového doprovodu Petra Kružíka z Priessnitz). Celovečerní filmy budou doplněny bloky krátkých filmů z archivu Mezinárodního festivalu studentských filmů, VŠUP Praha, Filmové školy Zlín či animovaných snímků festivalu Anifest.

kul, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz