29. srpna 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: technologicky vylepšený pračlověk bojuje s inteligentním domem

Sochařka v úzkých. Ženu v ohrožení hraje Gabriela Marcinková. Snímek Důvěrný... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sochařka v úzkých. Ženu v ohrožení hraje Gabriela Marcinková. Snímek Důvěrný... | foto: Česká televize

Poslední srpnový týden míří do českých kin pět snímků. Technologicky opepřenou pomstu doplní sexuchtivá budova, neolitický lov bizonů, nelétavé ptáče a romantická komedie s Keanu Reevesem a Winonou Ryderovou.

Upgrade

Grey Trace (Logan Marshall-Green) je celý život proti moderním technologiím. Jedna nehoda na dálnici a skupinka grázlů, která mu zabije přítelkyni, to všechno změní. Greyovo rozlámané tělo dá dohromady až jeho přítel, který zoufalého muže technologicky vylepší. Greyovo tělo nyní ovládá počítač STEM a muž zjišťuje, že má pomstu na dosah ruky...

Alfa

Mladý pravěký lovec je zraněn a oddělen od své tlupy. Sám musí rychle dospět a naučit se přežít v nehostinném kraji. Pomoct mu s tím může ale mládě vlka, kterého si muž ochočí. Vzniká mezi nimi přátelské pouto, které bude podrobeno velmi náročné zkoušce - krutá zima se blíží.

Důvěrný nepřítel

Programátor Andrej (Vojtěch Dyk) žije ve v manželství se sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková). Andrejova firma ale dvojici nabídne unikátní možnost žít nějakou dobu v hypermoderním domě, který celý ovládá umělá inteligence. Jenže dům se do Zuzany zřejmě zamiluje a tím dvojici udělá ze života peklo.


Ten pravý, ta pravá?

Dva věční samotáři se scházejí na svatbě jejich společného přítele. Na akci zjistí, že jsou si velmi podobní - dvě nádoby sarkasmu, které nesnáší téměř vše a všechny. Jsou sice oba na zabití, ale postupně k sobě nacházejí cestu. Jsou ochotni vzdát se své samoty? V hlavních rolích se představí Keanu Reeves a Winona Ryderová.

Kubík hrdina

Kubík, pták druhu kulík zlatý, neumí létat. Brzy bude nicméně potřeba doletět do teplých krajin a Kubík musí zabrat. Nakonec se ale zamotá do pozoruhodného dobrodružství, které mu vynese status hrdiny. Leť, Kubíku, leť!

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz