27. září 2010 23:10, aktualizováno 28. 9 11:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Guns N'Roses v Praze měli zpoždění, pořadatelé vraceli vstupné

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
Guns 'N Roses. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Guns 'N Roses. | foto: Reprofoto

Natěšené publikum pražské O2 aréně se ani tři hodiny po oficiálním začátku koncertu nedočkalo americké rockové kapely Guns N'Roses. Po 23. hodině dokonce pořadatelé oznámili, že budou vracet vstupné v plné výši.

Zpěvák Axl Rose plně dostál pověsti rozmarné a náladové hvězdy, která ho předcházela. S příchodem na scénu dělal okolky ještě téměř 40 minut před půlnocí. Teprve poté čekáním zmoženému publiku se svými spoluhráči nabídl hudební smršť trvající déle než dvě a půl hodiny.

Ani pořadatelé si nebyli jisti, jak se bude večer vyvíjet. Ještě před 23. hodinou proto návštěvníky v téměř zaplněné hale varovali, že koncert možná začne až chvíli před půlnocí. Mnoho lidí unavených čekáním proto odešlo popíjet a kouřit do chodeb a předsálí, někteří dokonce zcela rezignovali a halu opustili. 

Dav se také nahrnul k pultu s Informacemi, kde se začalo vracet vstupné. "Nemám na to nervy. Těšil jsem se, ale nebudu čekat do půlnoci. Axl z nás má zjevně velkou legraci," nadával například jeden z fanoušků.

Možná až tisíce lidí proto v okamžiku, kdy zazněly první tóny úvodní písně, titulní skladby předloňského alba Chinese Democracy, byly mimo hlavní sál. "Přijela jsem z Pardubic. Poslechnu si pár písniček a musím na vlak," řekla s lítostí v hlase LN fanynka Petra.

Pracovníci bezpečnostní služby byli z čekání unavení stejně jako fanoušci. Seděli s nimi na zemi na chodbách a nadávali na kapelu. "Ti v Česku skončili. Mají štěstí, že začali hrát dřív, než stačili tomu davu stihli vrátit vstupné," řekl jeden z nich.

Zpátky se mnozí posluchači dostali až za zvuků následujícího hitu Welcome To The Jungle.

Na rozdíl od horkokrevných Irů, kteří Guns N'Roses v Dublinu nedávno za jejich hodinové zpoždění nástupu na scénu vyhnali z pódia sprškou plastikových lahví, Pražané dvojnásobně dlouhou nedochvilnost přešli taktním mlčením. Při předchozím čekání sice halou zněly často nepublikovatelné výrazy v češtině, polštině i němčině, ale při koncertě lidé kapele nadšeně tleskali.

Více čtěte:

Kapela se zpěvákem oděným v lesklém saku a vysokém černém klobouku vystoupení zahájila za záblesků ohňů tryskajících z hořáků umístěných na scéně; od začátku do uší nadšených fanoušků s vervou pumpovala energicky hrané hity. Z nové desky Guns N'Roses zahráli skladby Sorry, Better a This I Love; z repertoáru Paula McCartneyho si vypůjčili Live And Let Die. V hitu Rocket Queen dal Rose vyniknout ječivým polohám svého hlasu.

Rose byl sice samozřejmou hvězdou večera, dostatek prostoru však dával i muzikantům ze sedmičlenné doprovodné kapely. Dizzy Reed se blýsknul pianovým sólem slavného hitu Davida Bowieho Ziggy Stardust, zahanbit se nenechal ani kytarista DJ Ashba.

Během večera Rose stačil vystřídat několik kostýmů, svou slavnou éru připomněl červeným šátkem kolem hlavy a představil se i v kovbojském klobouku a kostkované košili. Kromě skladeb z nového alba a svých hitů nezapomněl zazpívat ani známou cover verzi slavné písně Knockin' On Heavens Door Boba Dylana.

Svižně odehraný koncert bez dalších prostojů uzavřela až těsně před druhou hodinou ranní Paradise City; na tleskající vytrvalce se za svitu ohňů snášely desetitisíce červených fáborků a stříbrných stuh.

  • 6Diskuse