20. listopadu 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hrdinové na plný úvazek. Oscaroví Úžasňákovi se vrací s první ukázkou

Malý Jack-Jack bude ústředním tématem druhého dílu. Snímek Úžasňákovi 2 (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malý Jack-Jack bude ústředním tématem druhého dílu. Snímek Úžasňákovi 2 (2018). | foto: Falcon

Úspěšný a oscarový animovaný snímek Úžasňákovi se po více než deseti letech dočká pokračování. Představuje se vůbec první ukázkou, ze které je patrné, že se děj bude točit okolo nejmladšího člena rodiny. Ten v sobě objeví hned několik superschopností.

Oblíbená rodina superhrdinů Úžasňákových se vrací. Elastická žena Helen je superhrdinou pro lid, zatímco supersilný Bob musí zůstat doma a vychovávat jejich děti.

 Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Objeví se ale nový padouch s geniálně ďábelským plánem. Na jeho poražení se budou muset spojit všichni členové úžasné rodinky.

První příběh o superhrdinské rodince měl premiéru již v roce 2004. Vyhráli dva Oscary. Kromě ceny za nejlepší animovaný film si porotu získali i svým zvukovým střihem. U fanoušků si film získal téměř kultovní status. Dlouhé čekání na nový díl je teď ale téměř u konce

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz