30. září 2010 10:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Iné kafe chystají po pěti letech klubové turné, zavede je i do Prahy a Brna

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Skupina Iné kafe na koncertě v Praze v lednu 2008. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina Iné kafe na koncertě v Praze v lednu 2008. | foto: ČTK

PRAHA Slovenští neopunkeři Iné kafe odtajnili plány do budoucna. Po letošním oznámení comebacku, třech koncertech na letních festivalech a vydání výběrového alba chce skupina příští rok odstartovat klubovým turné. V rámci něj zahraje i pro české fanoušky, a to v Praze a v Brně.

Iné kafe původně oznámili jeden koncert v bratislavském Majestic Music Clubu. Poté, co byl během tří hodin vyprodán, přidala kapela ještě dva na stejném místě, později oznámila vystoupení v Banské Bystrici, Košicích, Praze a Brně. Všechny koncerty se odehrají v lednu.

Inekafe tour 2011

Sobota 15.01.11: Praha, Palác Akropolis
Úterý 18.01.11: Brno, Fléda Pátek 21.01.11: Banská Bystrica, ECC
Sobota 22.01.11: Košice, Jumbo centrum
Čtvrtek 27.01.11: Bratislava, Majestic Music Club
Pátek 28.01.11: Bratislava, Majestic Music Club
Sobota 29.01.11: Bratislava, Majestic Music Club

Iné kafe se do klubu vracejí po pěti letech. Na každém koncertu budou mít své hosty, jejich jména zatím skupina tají.

Klubové turné není jedinou aktivitou, kterou Iné kafe na příští rok plánuje. Do éteru by měl vyrazit nový videoklip a členové kapely údajně přemýšlejí i o nové desce.

Kapela vznikla v roce 1995. Nejúspěšnějšími alby se staly  nahrávky Je tu niekto? a Príbeh. Svoji aktivní činnost skončila na začátku roku 2006, důvodem byl odchod jejího frontmana a zpěváka Vratka Rohoně, který se začal věnovat dráze dopravního pilota.

V lednu 2008 odehrála kapela na přání fanoušků původně poslední koncert v beznadějně vyprodané pražské Incheba aréně. O rok později oficiálně ohlásila comeback, vydala výběrové album a zahrála na třech letních festivalech.  

Frotman Rohoň se kromě skupiny a pilotování věnuje i jiným aktivitám. Přijal například účast být jedním z porotců československého projektu STARTER, kde bude společně s Lenkou Dusilovou a Albertem Černým z Charlie Straight hodnotit začínající kapely. 

Lidovky.cz, pksPetra Kosová
  • 0Diskuse