10. prosince 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Katarzia vsadila na silné texty a elektroniku. V úterý nové album představí v Praze

Slovenská zpěvačka Katarzia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská zpěvačka Katarzia. | foto: FB Katarzia

PRAHA Slovenská zpěvačka Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, s nedávno vydaným albem Antigona sbírá jeden úspěch za druhým. Hovoří se o něm jako o možném album roku. Už v úterý 11. prosince představí Katarzia hudbu z nabité desky v pražském klubu Meet Factory. O den později pak v rámci česko-slovenského turné vystoupí v brněnském Kabinetu Múz.

Na českém a slovenském poli září jako nikdo jiný. Slovenská zpěvačka Katarzia vytvořila ve spolupráci s producentem Jonatánom Pastirčákom, známým též jako Pjoni, začátkem roku hudbu pro inscenaci hry Antigona Slovenského národního divadla, která následně vyšla v podobě stejnojmenného alba pod značkou Slnko Records.

Slovenská zpěvačka Katarzia.
Katarzia - Katarína Kubošiová

Katarzia se posledním albem zařadila do jiného hudebního proudu. Od poetických textů se přesunula k palčivým problémům současné doby. Například na songu s názvem Antigona, jehož text je vedle Nepohodlné osoby jeden z nejvýraznějších, spolupracovala s producentem Pjonim. “Som nepohodlná osoba, chcú aby som bola iba kulisa, ozdoba, nevadí, verím v dobro viac, ako katolícky kňaz, budem sa ho snažiť presadiť,” zpívá v písni, kterou věnovala novinářům a pronásledovaným osobám.


Katarzia hlavně změnila žánr. Původně písničkářka vsadila na elektronickou produkci s minimalistickým zvukem a zpěvem, který mnohdy hraničí s ženským rapem. “Po tom, co odehraheme s Jonatánem koncerty, bych ráda pracovala na nových věcech a ponořila se hlouběji do Abletonu, hledám koncept dalších písní a inspiraci,” prozradila Katarzia k plánům po turné.

NEPOHODLNÁ OSOBA TOUR 2018

11.12. Praha, Meetfactory

12.12. Brno, Kabinet Múz 

14.12. Žilina, StanicaŽilina-Záriečie

15.12. Banská Bystrica, Záhrada

19.12. Trnava, Malý Berlín 

20.12. Bratislava, MMC 

Šárka Kabátová

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz