27. prosince 2017 20:12 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kinterovy Nervous Trees přitáhly do Rudolfina přes 160 tisíc lidí

V Galerii Rudolfinum ve středu skončila výstava Krištofa Kintery Nervous Trees. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Galerii Rudolfinum ve středu skončila výstava Krištofa Kintery Nervous Trees. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Výstavu Krištofa Kintery nazvanou Nervous Trees od začátku září navštívilo 161 824 lidí. Jen ve středu, v závěrečný den výstavy, si ji do pražské Galerie Rudolfinum přišlo prohlédnout skoro 5 200 lidí, řekl ředitel galerie Petr Nedoma. Přehlídka Kinterových děl se už měsíc před svým koncem stala divácky nejúspěšnější výstavou v Česku za poslední čtyři roky. Vstup na akci byl díky sponzorovi zdarma.

Výstava Nervous Trees byla otevřena 7. září jako jubilejní 100. výstava Galerie Rudolfinum, která funguje od roku 1994. Historické sály Rudolfina zaplnily Kinterovy instalace především z nalezeného materiálu, zbytků různých strojů a přístrojů. Jeho výtvory představují pozoruhodnou konfrontaci živé přírody a technologií. Expozice měla původně skončit už 26. listopadu, pro velký zájem ji ale organizátoři prodloužili do 27. prosince.

Při zahájení výstavy zaznívaly hlasy, že se koná příliš brzy poté, co měl umělec velkou výstavu v jiné veřejné instituci, Galerii hlavního města Prahy. Před pěti lety ji v Městské knihovně vidělo 20 794 lidí.

V Galerii Rudolfinum ve středu skončila výstava Krištofa Kintery Nervous Trees.
Výstava Nervous Trees v pražském Rudolfinu. Autor: Krištof Kintera. Foto ze...

Už koncem listopadu zhlédlo expozici v Rudolfinu 120 000 lidí, což z ní učinilo divácky nejúspěšnější výstavu v Česku za poslední čtyři roky. Loňskou nejnavštěvovanější výstavou byla expozice Císař Karel IV. 1316-2016, kterou připravila Národní galerie s německými partnery. Za čtyři měsíce ji vidělo 92 857 návštěvníků. V uplynulých třech letech stotisícovou hranici překročila už jen výstava Tima Burtona v GHMP v roce 2014. Vidělo ji 102 011 lidí. O rok dříve byla nejúspěšnější přehlídka plakátů Alfonse Muchy ze sbírky tenisty Ivana Lendla v Obecním domě. Za pět měsíců ji vidělo 185 000 návštěvníků.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MOBILE DEVICE SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz