27. prosince 2011 13:44 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Knihovna v Králíkách navrhla charitu do Čtení pomáhá

Čtení pomáhá (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtení pomáhá (ilustrační foto). | foto: Lidovky.cz

Do propagace projektu Čtení pomáhá se již zapojila řada knihoven z celé České republiky. Kolektiv městské knihovny v Králíkách se do projektu osobně angažoval – během říjnového Týdne knihoven zaměstnankyně knihovny připravily prezentaci projektu pro děti ze základních škol ve městě i blízkém okolí a samy se zasloužily o realizaci konkrétního charitativního projektu.

"Napadlo nás, že nejlepší motivací pro naše děti bude, když se do Čtení pomáhá dostane sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu člověku, kterého samy znají," vysvětluje ředitelka Městské knihovny v Králíkách, Ivana Marečková.

Místní základní školu praktickou navštěvuje 11-letý Míša, který trpí těžkou formou dětské mozkové obrny a s okolím komunikuje pouze očima. Aby se mohl správně zapojit do výuky, potřebuje speciální počítač, který může ovládat pohybem očí. Díky angažovanosti králických knihovnic a projektu Čtení pomáhá bylo vybráno téměř 90 000 Kč, které pokryly náklady na pořízení tohoto přístroje.

Ve spolupráci s Kontem Bariéry byla navíc zřízena speciální sbírka, ze které bude Míšovi pořízen druhý počítač, který bude využívat ke komunikaci v domácím prostředí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!