27. března 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Konec Aztéků rukou dobyvatele. Amazon připravuje výpravný seriál s Javierem Bardemem

Z Javiera Bardema se stane nejslavnější konkvistador. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z Javiera Bardema se stane nejslavnější konkvistador. | foto: Reuters

LOS ANGELES Společnost Amazon si objednala vysokorozpočtový biografický seriál o Hernánu Cortésovi, španělském konkvistadorovi, který si podrobil civilizaci Aztéků. Přizvala si k tomu oscarového herce i režiséra. Cortésův příběh chtěla zpracovat i televize HBO.

V roce 1519 ze Španělska vyplul na výpravu do té doby neznámý dobyvatel Hernán Cortés. Jeho neslavná výprava sice přinese bohatství, ale také mnoho zmařených životů a konec jedné civilizace. Cortés totiž v oblasti dnešního Mexika narazil na obrovské království Aztéků, které vedl král Montezuma. Španělé ve jménu koruny páchali na aztéckém území nevýslovné masakry. Střelným prachem bojovali proti kamenným palicím. Cortésovi v jeho snahách pomáhala také dívka Malinche, která se kvůli lásce španělského dobyvatele neváhala obrátit zády k vlastnímu národu.

Amazon Studios teď Cortésův osud přetaví do seriálu jednoduše nazvaného Cortés. Kontroverzní postavu světových dějin ztvární oscarový herec Javier Bardem (Tahle země není pro starý, Collateral). Do režisérského křesla usedne taktéž oscarový Steven Zaillian (Schindlerův seznam, Muži, kteří nenávidí ženy). O produkci se postará společnost Amblin Entertainment, kterou vlastní Steven Spielberg.

Příběh Hernána Cortése chtěla v roce 2014 zpracovat i televize HBO. Mělo jít o velkolepý projekt, ve kterém by se režisérsky angažoval třeba i Martin Scorsese. Z projektu ale nakonec úplně sešlo.

Jennifer Lawrenceová a Javier Bardem budou bojovat o život. Snímek matka!...
Javier Bardem a Johnny Depp ve filmu Než se setmí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!