2. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kostičky ve stavu beztíže. Nový dílek Lego skládačky bude muzikál ve vesmíru

Film Lego příběh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Film Lego příběh. | foto: Warner Bros

Režisér Lego Batmana Chris Mckay v rozhovoru oznámil informace o připravovaném nástupci prvního Lego filmu z roku 2014. Snímek má podle všeho velké ambice a premiéru bude mít v roce 2019.

Lego Batman film, druhý celovečerní snímek z dílny Lego, zaznamenal kritický úspěch. Již třetí týden za sebou válcuje americká kina, kde zatím vydělal přes 133 milionů dolarů. V tuzemských kinech se mu také daří, ačkoliv je na druhé pozici za Padesáti odstíny temnoty. V podcastovém rozhovoru pro web Shanlian on Batman prozradil Chris McKay, režisér snímku, informace o novém připravovaném Lego filmu, který by měl navázat přímo na snímek Lego příběh z roku 2014.

Lego Batman film.
Lego Batman film.

Oznámení fanoušky překvapilo - Lego příběh 2 (pracovní název) je plnokrevným muzikálem ve vesmíru. „Bude to vyžadovat hodně práce na psaní scénáře, produkci a navázání spolupráce s muzikanty. Bude to hodně ambiciozní film,“ sdělil v podcastu McKay. Lego příběh dva je, alespoň v předprodukční fázi, pod taktovkou Mikea Mitchella, který režíroval třeba filmy Trollové a Shrek: Zvonec a konec. Nakolik se tvůrci inspirovali ohromným úspěchem loňského muzikálu La La Land?

Vesmírný opus z kostiček má premiéru plánovanou na únor 2019.

Najdete na Lidovky.cz