26. dubna 2012 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Lidé brání Flédu. Petici za klub jich podepsaly tisíce

Brněnský klub Fléda.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský klub Fléda. | foto: ČTK

BRNO Již přes osm tisíc lidí na internetu podepsalo petici na podporu brněnské Flédy. Jednomu z nejznámějších klubů v Česku hrozí, že bude muset zavřít kvůli vyhlášce nařizující mu, aby končil hudební produkci po 22. hodině. Na Facebooku už vznikla i stránka na podporu podniku, petiční archy lidé podepisují i na řadě míst moravské metropole.

Vyhláška pro klub v podstatě znamená zánik. "Nemůžeme ve 22 hodin zavřít, to by nás zruinovalo,“ tvrdí Lukáš Stara ze společnosti Level B Production, která Flédu osm let provozuje. Budova, v níž sídlí, má problémy se zvukovou izolací. "Při některých kapelách se tu nedá usnout,“ potvrdil LN jeden z nájemníků přilehlého domu ve Staňkově ulici.

ČTĚTE TAKÉ:


Podnět k omezení hudební produkce dal zastupitelstvu městské části Brno - Královo Pole jeho člen Jan Kratochvil, majitel sousedního domu Flédy. Po ročních tahanicích a kontrolách zastupitelé kolegům navrhli, aby se dostala na seznam podniků s omezenou možností pouštění hudby.

Klub přitom již do odhlučnění investoval. "Nechali jsme si udělat studii od stejné firmy, která podobné opatření zajišťovala v pražském Rock Café. Odstranili jsme rezonující konstrukce, čímž tu zanikl i oblíbený kinosál, chystáme i další kroky,“ slibuje ředitel Flédy Pavel Cupák.

Zpřísnění přijde v květnu

Jenže zastupitelstvo by mělo zpřísnění schvalovat ještě v polovině května. "Do té doby nejsme schopni vše udělat,“ dodává Cupák. Problém je totiž také v tom, že jim dům nepatří, vlastníky jsou dva jihočeští lékaři, kteří nemají potřebných až 10 milionů na úpravy.

Stejným problémům čelil i klub Roxy v centru Prahy. V roce 2005 dokonce musel na čas přerušit pořádání tanečních parties, protože radnice Prahy 1 provozovateli hrozila výpovědí z budovy v Dlouhé ulici a okamžitým ukončením veškerých aktivit. 

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.