25. ledna 2018 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Meryl Streepová se vrací na obrazovky. Zahraje si v nové sérii Sedmilhářek

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Herečka Meryl Streepová během večera kritizovala nově zvoleného amerického... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Meryl Streepová během večera kritizovala nově zvoleného amerického... | foto: Reuters

MONTEREY Oscarová herečka Meryl Streepová, jeden z nejvýraznějších hlasů hnutí #MeToo, posílí v nové sérii herecký ansámbl úspěšného seriálu Sedmilhářky (Little Big Lies) z produkce HBO. Článek může obsahovat vyzrazení části děje první série.

Podle informací magazínu Deadline ztvární Merryl Streepová starostlivou Mary Loise Wrightovou, matku Perryho z první série (Alexander Skarsgard). Ta má teď na srdci hlavně svá vnoučata a jednu záhadnou smrt v rodině. Pokud se ovšem záměrně způsobený pád ze schodů dá nazvat záhadnou smrtí. Mary se musí spojit s detektivem Quinlanem (Merrin Dungley), protože Monterey, kdysi klidné městečko, ukazuje svou odvrácenou tvář.

Meryl Streepová tedy doplní už tak hvězdné herecké obsazení. Díky její nové roli se dá také očekávat, že se při nejedné příležitosti pohádá s Celeste, postavou Nicole Kidmanové. Už jen kvůli hádce dvou výborných hereček se určitě vyplatí na novou sérii počkat. 

Vítězné Sedmilhářky na Zlatých glóbech (zleva): Laura Dernová, Nicole Kidmanová, Zoe Kravitzová, Reese Witherspoonová a Shailene Woodleyová.
Herečka Meryl Streepová.

Komediálně-dramatický seriál Sedmilhářky na motivy stejnojmenného bestselleru Liane Moriartyové vzal televizní obrazovky útokem. První série si odnesla čtyři Zlaté glóby a tři televizní ceny Emmy. Seriál režíroval Jean-Marc Vallé (Divočina, Klub Poslední naděje) a scénář napsal David E. Kelley (Wonder Woman, Mezi životem a smrtí). Zatím není jisté, zda se oba vrátí i jako autoři nové série. 

Podle magazínu The Hollywood Reporter si na novou sérii fanoušci budou muset počkat až do roku 2019

  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.