21. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nejvýdělečnější turné roku 2012 měli Madonna a Springsteen

Madonna na koncertu turné MDNA, Rio de Janeiro, 2. prosince 2012 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna na koncertu turné MDNA, Rio de Janeiro, 2. prosince 2012 | foto: ČTK/AP

LONDÝN Celkem 228 milionů dolarů vynesly koncerty, které v rámci svého světového turné MDNA letos uspořádala americká popová zpěvačka Madonna.

Údaje zveřejnil americký magazín Billboard, podle nějž Madonnav tomto směru předčila ostatní muzikanty a skupiny z celého světa. Madonna od června vystoupila v 65 světových městech a lístky na 72 jejích koncertů si koupilo více než 1,6 milionu fanoušků.

Deset nejvýdělečnějších turné roku 2012

částky v milionech USD

1. Madonna: 228,4
2. Bruce Springsteen & The E Street Band: 199,4
3. Roger Waters: 186,5
4. Michael Jackson The Immortal World Tour by Cirque Du Soleil: 147,3
5. Coldplay: 147,2
6. Lady Gaga: 124,9
7. Kenny Chesney & Tim McGraw: 96,5
8. Van Halen: 54,4
9. Jay-Z a Kanye West: 47
10. André Rieu: 46,8

Na druhém místě skončil americký rockový a folkový zpěvák Bruce Springsteen se svou kapelou The E Street Band, který uspořádal rovněž 72 koncertů. Přišlo na ně více než 2,1 milionu lidí, jeden z koncertů se konal také v Praze.

Prvenství v tabulce nejvýdělečnějších turné letošního roku Madonně připadlo i přes řadu kontroverzních činů. Ve Francii jí například hrozilo popotahování před soudy ze strany nacionalistické Národní fronty poté, co na své show v Paříži ukázala videoprojekci s šéfkou francouzských nacionalistů Marine Le Penovou a hitlerovským knírkem a svastikou na obličeji.

Soud následoval po srpnovém koncertu Madonny v Petrohradě, na kterém zazněla slova na podporu ruských homosexuálů. Ruští soudci ale nevyslyšeli stížnosti žalobců na duševní újmu, kterou jim prý Madonna svými slovy způsobila, a žalobu zamítli.

V Česku Madonna vystupovala naposledy v roce 2009 v rámci svého turné Sticky & Sweet.

ČTK, Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?