9. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Oldřich Kaiser čte Švejka. Nahrávky budou na webu zdarma

Oldřich Kaiser čte Dobrého vojáka Švejka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oldřich Kaiser čte Dobrého vojáka Švejka | foto: ČRo

PRAHA Český rozhlas Vltava kvůli velkému posluchačskému zájmu umístí zdarma na svůj web nové rozhlasové zpracování Švejka v podání Oldřicha Kaisera.

Všech 20 dílů rozhlasové četby naleznou posluchači od 10. června do 30. července 2013 na webových stránkách vltava.rozhlas.cz.

Stanice Vltava vysílala četbu z prvního dílu románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války už v květnu. Všech dvacet částí postupně umisťovala na web, stejně jako další vysílanou literaturu a rozhlasové hry, vždy na jeden týden.

Nejvyhledávanější pořad

„I přesto že on-line verzi této četby poslouchaly tisíce lidí a stala se nejvyhledávanějším pořadem na našich webových stránkách, obdrželi jsme mnoho žádostí o opětovné umístění na web a těm jsme se rozhodli vyhovět,“ říká Martin Velíšek, dramaturg stanice Vltava.

Dvacet „zastavení“ z prvního dílu Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války, nastudovala s Oldřichem Kaiserem režisérka Markéta Jahodová a doprovodila hudbou posledního pražského autentického hospodského harmonikáře Josefa Čečila. Stanice Vltava tak připomíná letošní 130. výročí narození spisovatele Jaroslava Haška.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!