31. srpna 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Klub Roxy oslaví čtvrtstoletí s Goldfrapp, Dusilovou a Kokoliou

Britský elektronický projekt Goldfrapp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský elektronický projekt Goldfrapp | foto: ROXY

Už se stalo tradicí, že pražský klub Roxy v Dlouhé ulici každý podzim slaví výročí svého vzniku. Letošní oslavy budou ale přece jen výjimečné. Pod hlavičkou BE25 si totiž současní provozovatelé klubu a přičleněného kulturního prostoru NoD připomenou plné čtvrtstoletí fungování této oblíbené kulturní lokace na mapě hlavního města.

Nejsledovanější z programu tohoto „narozeninového festivalu“, který se bude konat ve dnech 20. až 28. října ve všech prostorách Roxy a NoD, bude patrně hudební složka. Mezi hlavní taháky programu patří legendární britská kapela Goldfrapp, nejvytíženější producent současnosti Stephan Bodzin live, uznávaný britský DJ James Zabiela, německý experimentátor Stimming live či francouzský multižánrový a energií nabitý projekt Dirtyphonics.

Součástí programu bude i tradiční večer Soundz Czech, kdy se fanouškům zdarma představí na pěti pódiích zajímavé aktuální hudební projekty z Česka. Hlavním jménem tohoto večera bude Lenka Dusilová & Baromantika.

V divadelním sále NoD se mohou zájemci těšit na sérii večerů, ve kterých se představí inscenace autorského divadla. Vyvrcholením bude představení francouzského souboru Compagnie La Servante Gutenberg! Le musical.

Zkrátka nezůstanou ani milovníci výtvarného umění. V galerii NoD bude k vidění velká výstava jedné z nejzajímavějších současných výtvarných osobností Vladimíra Kokolii. Oslavy zasáhnou i do veřejného prostoru: křižovatku ulic Dlouhé a Rybné ozdobí instalace Dušana Záhoranského.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz