31. srpna 2017 16:45, aktualizováno  21:48 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Když se sejdou Ovčáček, Babiš a Kajínek. Satira Ovčáček čtveráček má pokračování

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 24Diskuse
Ovčáček čtveráček, nekorektní kabaret. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ovčáček čtveráček, nekorektní kabaret. | foto: Městské divadlo Zlín

ZLÍN Úspěšná divadelní satira Ovčáček čtveráček, kterou po její derniéře vidělo v kinech sedmnáct tisíc lidí, se dočkala pokračování. S cílem dostat lidi k volbám vytvořil tým další představení, odrážející nejnovější kauzy. Divadelní hra s názvem Čtveráček miláček měl premiéru ve čtvrtek ve Zlínském divadle.

Městské divadlo Zlín hodlá diváky opět pobavit perlami ze světa politiky. Tým, který má na kontě úspěšnou divadelní produkci Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček, vytvořil volné pokračování hry.

„Rozhodla společná chuť vyjádřit se k absurditám kolem nás a snaha vyprovokovat diváky k tomu, aby šli k volbám. Ne volit toho, či onoho, ale aby šli hlavně volit,” uvedl ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Na premiéru pozvali i lídra hnutí ANO Andreje Babiše a mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka.

Právě je totiž zasadili do nového děje. Mimo ně divadlo láká na postavy premiéra Bohuslava Sobotky, první dámy Ivany Zemanové, moderátorky Michaely Jílkové či omilostněného vraha Jiřího Kajínka, volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka či hudebníka Michaela Kocába.

Hra bude postupně aktualizovat hlášky

Jak divadlo upozorňuje na svých webových stránkách, hra nebude přesně taková jako Ovčáček čtveráček, koncipována však bude podobně.

Stejně jako v předchozím představení budou herci hrát se scénářem v ruce, vzhledem k tomu, že měli na přípravu opět jen pět zkoušek. „Budeme se (scénář, pozn. red.) snažit aktualizovat s přihlédnutím k tomu, co se zrovna bude dít,“ slibuje Michálek.

Původní hra, kterou mohou zájemci legálně zhlédnout na Youtube, vznikla v reakci na předávání hradních ocenění v roce 2016 a těšila se překvapivě velkému zájmu. Po několika reprízách se divadlo domluvilo s kiny a derniéru odvysílali na velkých plátnech, kde ji zhlédlo víc než 17 tisíc diváků. Michálek pro Radiožurnál prozradil, že se o možném přenosu Čtveráčka miláčka do kin již jedná.

  • 24Diskuse