22. srpna 2017 10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Po strništi s úspěchem. Svěrákovi s novinkou v kinech zabodovali

Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák. | foto: Bioscop

Snímek Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových slaví úspěch - film za první víkend vidělo téměř 121 tisíc diváků a zažil tak pátý nejúspěšnější start pro český film v dějinách.

Film Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových ke včerejšímu dni včetně předpremiér vidělo 134 tisíc diváků. Od premiérového uvedení, tedy čtvrtka do neděle včetně to bylo téměř 121 tisíc diváků. (Návštěvnost je uvedena včetně jednosálových kin dle distributora filmu Bioscop). Snímek uvedlo celých 206 kin po celé české republice.

Předchůdce Obecné školy nechal v za sebou v prachu všechny ostatní konkurenty. Na Emoji, druhý snímek v pořadí, přišlo ve stejné době „jen“ 25,7 tisíc diváků.

Dle údajů Unie filmových distributorů to vypadá, že snímek Po strništi bos zažil pátý nejlepší start v kinech pro český film v historii. Na nejúspěšnější film všech dob, pohádku Anděl Páně 2 režiséra Stracha, ale snímku chybí ještě jednou tolik diváků. Lépe si první víkend vedly i Babovřesky, Kajínek a Tři Bratři (poslední film Jana Svěráka).

Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák.
Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák.

I tak jde ale o úspěch režiséra Jana Svěráka, který před premiérou v rozhovoru pro server novinky.cz řekl, že bude považovat za úspěch, když Po strništi bos dosáhne na hranici půl milionu diváků. Zatím není důvod pochybovat o tom, že se mu to nepovede. Několik jeho filmů se ale nakonec dostalo nad milionovou hranici. Mezi nimi můžeme jmenovat třeba Tmavomodrý svět nebo Vratné láhve.

„Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!“ řekl Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

Lidovky.cz, Jaroslav Totušek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!