12. prosince 2011 0:23 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pražskou výlohu zabydlí ´lesní laboratoř´

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nástěnné hodiny z javorového dřeva Kláry Šumové (Vyrobeno Lesem) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nástěnné hodiny z javorového dřeva Kláry Šumové (Vyrobeno Lesem) | foto: Michael Tomeš

PRAHA Mezi adventní tipy, které by neměly zapadnout, patří prodejní výstava Kolaboratorio Vol. 1, která od 12. prosince zaplní rohovou vitrínu v ­bývalých Elektrických podnicích v ­Praze. O prostor se budou dělit malíři, sochaři a fotografové zastoupení galerií Laboratorio a designéři ze studia Vyrobeno Lesem.

Vše v pondělí večer odstartuje vánoční besídka zpestřená „lesním cateringem“ Yvety Kroupové z­ čokoládového studia Rozbíjím se. Pít se bude veltlín z Bistrotu Vin Naturel, gramofonů se ujmou DJ’s.

Vyrobeno Lesem tvoří designéři, kteří ruch velkoměsta vyměnili za ticho smrkových palouků s kapradinami rašícími z mechu v jejich stínu.

Anna Bornová - lavička Na pile z náhodně seskupených fošen (Vyrobeno Lesem)

Anna Bornová - lavička Na pile z náhodně seskupených fošen (Vyrobeno Lesem)

V „lesní“ nabídce lze najít například „nástěnné hodiny ze dřeva kanadského javoru, s­ českými papírovými ručičkami a vůní dálky“, „kolekci šperkovnic se zrcadlem evokujících skupinu vysekaných stromků“ nebo tapety Herálec a Smotlacha. Dohromady se v­ přízemí bílé okachlíčkované budovy sejde čtrnáct prodávajících.

Komu by i ­to bylo málo, může zajít o dvě patra výš na výstavu Jitky Mikulicové Kluk, Liška, Krabice, která v Laboratoriu potrvá do 13. ledna. Vstup zdarma.

Kolaboratorio Vol. 1

Budova bývalých Elektrických podniků v Praze v Holešovicích

Galerie Laboratorio &­ Vyrobeno Lesem
12. – 23. prosince, denně od 15 do 19 hodin
Bývalé Elektrické podniky, Bubenská 1, Praha

Vystavují: Tereza Kabůrková, Michal Šeba, Maria Makeeva, Pavla Sceranková, Veronika Jiroušková, Yveta Kroupová, Klára Šumová, Jakub Janďourek, Ota Svoboda, Libor Sošťák, Michaela Tomišková, Anna Bornová, Michal Bačák a Lenka Damová

www.galerielaboratorio.com, www.vyrobenolesem.com

  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz