19. ledna 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Přicházejí ‚Kryptoholky‘. Japonská dívčí kapela se za bitcoiny i převléká

Kapela Kasotsuka Shojo, dívky z kryptoměn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapela Kasotsuka Shojo, dívky z kryptoměn. | foto: Cinderella Academy

TOKIO Japonská dívčí kapela Kasotsuka Shojo (Dívky z kryptoměny) postavila celou svou uměleckou existenci na fenoménu virtuálních měn. Každá z dívek představuje jiný druh měny. Lístky na jejich koncerty se jinak než za kryptoměny koupit nedají.

Osm dívek z kapely Kasotsuka Shojo rozhodně není možné v davu přehlédnout. Kromě oblečků uklízeček, který mají všechny společný, má každá ještě svou vlastní masku přes obličej. Dívky totiž představují jednotlivé druhy virtuálních měn. Zastoupen je bitcoin, ethereum, ripple nebo u nás stále poměrně neznámé cardano.

„Chceme skrze umění propagovat názor, že virtuální měny nejsou pouze nástroj pro finanční spekulace. Místo toho jsou skvělou technologií vytvářející naši budoucnost,“ sdělila v tiskovém prohlášení osmnáctiletá Rara Naruseová, frontmanka kapely, která představuje právě bitcoin. Za kapelou produkčně stojí firma Cinderella Academy, která také organizovala přednášky o kryptoměnách pro širokou veřejnost.

Debutový singl Kasotsuka Shojo se jmenuje Měsíc, virtuální měny a já. Dívky v tanečním rytmu doporučují posluchačům, aby si na svou virtuální peněženku dali pořádný pozor a nepodcenili online zabezpečení.

Zájemci si již mohou koupit trička, plakáty nebo i lístky na koncert kapely. Platit za ně ale mohou jen v kryptoměnách. Standardní měna, japonský jen, zde není nic platný.

Advantage Consulting, s.r.o.
SW ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz