28. března 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Robert Downey Jr. jako neobyčejný doktor Dolittle. Hollywoodské hvězdy namluví zvířata

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Herec Robert Downey Jr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Robert Downey Jr. | foto: Reuters

LOS ANGELES Robert Downey jr. ztvární magického lékaře doktora Dolittlea, který umí mluvit se zvířaty. Půjde o restart série, ve které dříve hlavní postavu hrál komik Eddie Murphy. Roberta Downeyho v novém filmu doplní celá řada hereckých kolegů v rolích lidí i zvířat.

Cesta doktora Dolittlea (The Voyage of Doctor Doolittle) - tak zní název nového filmu na motivy knih Hugha Loftinga. Hlavním hrdinou je roztržitý lékař John Dolittle, kterému se vrátí magická schopnost s dětství - schopnost komunikace se zvířaty. Díky tomu zažívá řadu neobyčejných příhod balancujících na hraně komedie a pohádky. 

Tony Stark – Iron Man (Robert Downey jr.)
Robert Downey Jr. s manželkou Susan

Roberta Downeyho jr. doplní v lidské roli Tom Holland (Spider-Man: Homecoming) nebo Antonio Banderas (Frida, Dům Duchů). Herec Harry Colett si zahraje Tommyho Stubbinse, Dolittleova pomocníka, který ho na titulní cestě bude doprovázet. Režisérem i scenáristou snímku je Stephen Gaghan (Pevnost Alamo, Syriana). Snímek je založen na v pořadí druhém Loftingově románu ze série.

Hugh Lofting začal vydávat knihy o doktoru Dolittleovi v roce 1920. Do roku 1953 vyšlo třináct románů. Vznikla řada divadelních i muzikálových zpracování. Díky pokroku v umělých efektech byl v roce 1998 natočen film s komikem Eddiem Murphym v hlavní roli. V roce 2001 sice vzniklo pokračování, ale ani jeden z filmů se nestal příliš úspěšným.

  • 0Diskuse

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?
Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají i vyprávějí. Jejich motorický vývoj jde stále kupředu a je na rodičích, aby se na něm aktivně podíleli.