2. října 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

S Eltonem ke hvězdám. Zpěváka si v životopisném filmu Rocketman zahraje Taron Egerton

Taron Egerton jako Elton John. Snímek Rocketman (2019). Režie: Dexter Fletcher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taron Egerton jako Elton John. Snímek Rocketman (2019). Režie: Dexter Fletcher. | foto: New Republic Pictures

LONDÝN Sex, drogy a divoká sedmdesátá léta. Připravovaný životopisný snímek Rocketman o Eltonu Johnovi se hlásí s prvním trailer. Zpěváka si v něm zahraje britský herec Taron Egerton. Ten se se skutečným Eltonem dobře zná - spolu si zahráli ve filmu Kingsman 2: Zlatý kruh. Snímek má českou premiéru naplánovanou na 30. května 2019.

Neuvěřitelná zásoba drog a neskutečné pódiové kreace. Hvězda Eltona Johna v sedmdesátých letech strmě stoupala. Snímek Rocketman (Raketový muž) se má věnovat právě začátkům zpěváka, který si svůj počáteční nedostatek sebedůvěry kompenzoval bílým práškem. Zároveň byl ale celou dobu hudebním géniem, který ohromoval již při svých studiích na Královské hudební akademii (Royal Academy of Music).

Připravovaný Rocketman režiséra Dextera Fletchera (Kick-Ass, Hvězdný prach) je tak spolu s připravovaným snímkem Bohemian Rhapsody snímá hudební scénu sedmdesátých let a zrození gay ikon. Autorem scénáře je Lee Hall (Válečný kůň, Billy Elliot). Jedním z producentů je i David Furnish, životní partner Eltona Johna.

Britský popový zpěvák Elton John vystoupil v pražské O2 areně, kde představil své aktuální album The Diving Board i největší hity své dlouholeté kariéry.
Elton John přilákal do 02 areny 13 tisíc fanoušků.

Hlavní role se chopil Taron Egerton, který na sebe upozornil špionážní sérií Kingsman. S Eltonem Johnem se velmi dobře zná, protože si zahráli bok po boku v druhém díle série z podtitulem Zlatý kruh. Zpěvák údajně Egertona pro Rocketmana poprosil, aby ho nekopíroval a raději stvořil svou vlastní verzi.

Matku Eltona Johna ztvární herečka Bryce Dallas Howardová (Jurský svět, Proti pravidlům). Eltonova manažera Bernieho Tapina si zahrál Jamie Bell (Billy Elliot, Jumper).

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz