15. února 2017 20:53 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

,Beyoncé je sice krásná, ale zpívat neumí.‘ Kytarista Santana pobouřil fanoušky

Zpěvačka Beyoncé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Beyoncé | foto: ČTK

LOS ANGELES Mexicko-americký kytarista Carlos Santana pobouřil tento týden fanoušky americké zpěvačky Beyoncé, když zhodnotil její pěvecké kvality. V souvislosti s nedělním předáváním cen Grammy Santana řekl, že Beyoncé spíš předvádí modely šatů, než je zpěvačkou. Po rozčilených reakcích na sociálních sítích legendární kytarista uvedl, že jeho slova byla vytržena z kontextu.

„Beyoncé je velmi krásná, ale její hudba je spíše jako modeling - je to hudba, kterou se předvádí šaty. Ona není zpěvačka, se vší úctou k ní,“ řekl australské agentuře AAP Santana, který je nyní na turné po Austrálii a Novém Zélandu. Na slavnostním předávání cen Grammy Beyoncé vystoupila ve zlatých šatech, se svatozáří na hlavě a s četným doprovodem. Z devíti nominací na Grammy nakonec proměnila v cenu jen dvě.

Santana naopak pochválil britskou zpěvačku Adele, která letošní ročník prestižních hudební cen ovládla vítězstvím v pěti kategoriích, včetně tří hlavních. „Adele umí zpívat. Nemá s sebou všechny ty tanečníky a rekvizity, prostě si jen stoupne a zpívá a to je ono, proto vyhrála,“ řekl Santana, který je sám nositelem deseti Grammy z předchozích let.

Zpěvačka Beyoncé v zářivých červených šatech s odvážným výstřihem
Královna večera v zelené. Zpěvačka Adele si odnesla pět cen Grammy

Na pobouření, které jeho slova vzbudila na sociálních sítích, reagoval Santana na svém facebookovém účtu. „Mým úmyslem bylo pochválit Adele za Grammy. Můj komentář k Beyoncé byl bohužel vytržen z kontextu. Chovám k ní maximální úctu jako k umělkyni a osobnosti,“ napsal devětašedesátiletý hudebník, který je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz