14. září 2009 14:46 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

'Schovanky Iron Maiden' Gate Crasher vydávají druhou desku

Gate Crasher | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gate Crasher | foto: archiv Gate CrasherReprofoto

PRAHA/BRNO Brněnská kapela Gate Crasher, která se doposud nejvýrazněji zapsala jako předkapela Iron Maiden na jejich ostravském koncertě v roce 2007, vydává druhou studiovou desku s názvem Recycled.

Album obsahuje deset nových skladeb a jeden bonus. Stejně jako na debutovém Chocolate Rabbit (2006) zpívají Gate Crasher česky i anglicky, v některých skladbách dokonce kombinací obou jazyků. "Produkce se zhostil Michal Mnacakanov, natáčelo se v bzeneckém studiu SHAARK. Oproti původnímu plánu se celé nahrávání poněkud protáhlo a deska vznikala téměř rok. Kapela od minulé studiovky prošla menší personální změnou – na postu baskytary vystřídal Jirku nový člen Macek," shrnul zpěvák a kytarista Ondra Novák.

Na desku přispěla řada hostů – úvodní skladbu If Anything otextoval kytarista brněnské kapely Annie's Trip Ivan Jašek, skladbu Don't Bring Me Down oživila houslemi Eva Slaná z houslového dua Femme2Fatale. CD vychází v digipacku u Open Media A bude pokřtěno 2. října v brněnském klubu Melodka za účasti hostů Romana "Izziho" Izaiáše z Dogy, houslového dua Femme2Fatale a akustické kapely Model Bazaar.

Více o kapele: www.bandzone.cz/gatecrasher

kul, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz