30. ledna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Klubové hvězdy 90. let Snake Eaters je jednorázově připomenou v Praze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Snake Eaters v původní sestavě v roce 1993 (zleva Brad Stratton, Grahame Ryan,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snake Eaters v původní sestavě v roce 1993 (zleva Brad Stratton, Grahame Ryan,... | foto: archiv Snake Eaters

V pondělí 30. ledna budou mít bývalí fanoušci populární kapely 90. let Snake Eaters výjimečnou příležitost slyšet po letech v pražské Malostranské besedy její písničky.

Letos je to čtvrt století, kdy se v hudebním klubu, který byl součástí divadla Studio Gag mima Borise Hybnera sešli Američan Brad Stratton, Australan Grahame Ryan a český houslista Pavel Cingl. Pojmenovali se Snake Eaters, dali dohromady písničkový repertoár, stojící na dvou akustických kytarách a houslích, natočili jednu demokazetu a poté se Ryan musel odstěhovat z Prahy.

Snake Eaters v roce 2010
Snake Eaters v roce 2010

Duo přibralo kontrabasistu Vladimíra Vytisku z někdejšího Nerezu a bubeníka Tomáše Brožka, který se Strattonem hrál v jeho paralelně působící rockové kapele Circus Praha. Tak vznikla nejslavnější sestava Snake Eaters, ve své době velmi populární na české klubové scéně, která natočila bohužel jen jediné album Simple Things a spolupracovala i se zpěvačkou Annou K.

Na samém konci 90. let se Brad Stratton rozhodl vrátit do USA a od té doby Snake Eaters koncertují pouze příležitostně při příležitosti jeho občasných návštěv Česka. Koncert, který proběhne předposlední lednový den na domovské scéně Snake Eaters bude výjimečný také v tom, že se zde kromě řady dalších hostů sejde i zakládající trio kapely včetně Grahame Ryana.

obzOndřej Bezr
  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj