26. ledna 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Co s problémy současného světa? Vyhrajte knihu Na rozhraní

Na rozhraní | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na rozhraní | foto: Vyšehrad

Po úspěšné knize Povaha změny, v němž se kolektiv odborníků pod edičním vedením egyptologa Miroslava Bárty, historika Martina Kováře a vojenského specialisty Otakara Foltýna zamýšlí nad palčivými otázkami současné doby, připravili editoři další titul se stávajícími i novými spoluautory - Na rozhraní.

Druhý svazek nabídne mimo jiné úvahy o vývoji a povaze kapitalismu v Evropě, o soumraku moderního státu, o právním státě či o tzv. ekonomické bezpečnosti, zamyšlení nad tím, zda Evropa stanula na prahu válečného konfliktu, zcela aktuální stať věnovanou Brexitu, jakož i studie o klimatických změnách a dalších tématech.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Ve kterém roce vyšla kniha Povaha změny? Své odpovědi posílejte do neděle 29. ledna. Ze správných vybereme vítěze.


Lidovky.cz

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz