28. července 2016 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu Muž z vysokého zámku

Muž z vysokého zámku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž z vysokého zámku | foto: ARGO

Píše se rok 1962 a patnáct let po americké kapitulaci v Kalifornii vládne japonská okupační správa. Po Spojených státech ale za japonského pobaveného přihlížení a německého běsnění koluje podivná kniha, v níž Spojenci druhou světovou válku neprohráli. Pravda o světě naruby se snad skrývá v narážkách věštební Knihy proměn I-ťing, jejíž náznakovou řeč se snaží rozluštit okupanti, kolaboranti i zahořklí vlastenci.

Philip K. Dick získal za jednu ze svých nejpřístupnějších a zároveň nejmnohoznačnějších knih v roce 1963 svou jedinou cenu Hugo za nejlepší vědeckofantastický román, dnes jde o obecně uznávanou klasiku alternativní historie a jako taková se nedávno dočkala rovněž zdařilého seriálového zpracování. Nové ilustrované vydání je opatřeno obsáhlou předmluvou věhlasné spisovatelky Ursuly K. Le Guinové.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na otázku: Kdy poprvé v Česku kniha Muž z vysokého zámku vyšla, a které nakladatelství ji vydalo? Své odpovědi posílejte do neděle 31. července. Z těch správných vylosujeme výherce.


Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz