26. července 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte všechny čtyři díly Geniální přítelkyně

Geniální přítelkyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Geniální přítelkyně | foto: Prostor

Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici kandidátů na The Man Booker International Prize). Nyní máte šanci vyhrát všechny díly tetralogie.

Čtenář se v románu seznamuje nejen se dvěma protagonistkami, ale i s celým mikrokosmem neapolské čtvrti propojené hustým předivem konvencí a vášní, jehož kořeny sahají až do doby fašismu, do let druhé světové války, do světa „před Elenou a Lilou“. Vypravěčka nás sice na vzorku jedné čtvrti provede vývojem italské společnosti od poválečné chudoby až k ekonomickému zázraku šedesátých let, zasvětí nás do ideologických i přízemních sporů mezi komunisty a camorristy, ale ústředním tématem románu i celé série zůstává přátelství vzájemně odlišných hrdinek, vylíčené s až nemilosrdnou otevřeností jako systém „spojených nádob“, jako bolestné zrcadlení, jako celoživotní soupeření, jako pevné pouto, které často škrtí.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku. Kdy v Česku vyšel první díl úspěšné série? Své odpovědi posílejte do neděle 29. července. Ze správných vybereme vítěze. 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz