5. ledna 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Stanou se Čertoviny klasikou? První ohlasy na Troškovu novinku jsou smíšené

Karel Dobrý jako Lucifer. Pohádka Čertoviny (2018). Režie: Zdeněk Troška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Dobrý jako Lucifer. Pohádka Čertoviny (2018). Režie: Zdeněk Troška. | foto: CinemArt

PRAHA Nová pohádka Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky měla premiéru v kinech 4. ledna. První ohlasy se rozcházejí. Diváci vychvalují herecké výkony, ale zmiňují například nedostatečný děj.

I v pekle se musí občas uklízet. Dva mladí čerti (Jakub Prachař a Dominick Benedikt) při uklízení ostatním tak akorát překáží. Nehoda na sebe nenechá dlouho čekat - zakopnou o kotel s hříšnou duší a ta z pekla uteče. Lucifer oba pekelníky ve vzteku pošle mezi lidi. Každý z nich má za ztracenou hříšnou duši přivést jednu novou. Jen tak může být čertům odpuštěno.

První ohlasy se vesměs shodují v tom, že se Zdeňku Troškovi podařilo zachytit krásy české krajiny. Hereckou chemii má i ústřední čertovská dvojice Dominicka Benedikta a Jakuba Prachaře. Hlavním mínusem by měl být zmatečný a lehce předvídatelný děj.

Ještě 5. ledna ráno měly Čertoviny na serveru ČSFD od diváků více než 75 %, ale během dne hodnocení klesalo. Dostalo se na úroveň pod 70 %.

Jana Bernášková. Pohádka Čertoviny (2018). Režie: Zdeněk Troška.
Karel Dobrý, Dominick Benedikt a Jakub Prachař. Pohádka Čertoviny (2018)....

„První polovina filmu taková o ničem a scény tak divně poskládané za sebou, že na sebe ani nenavazovaly a kolikrát se postavy objevily úplně na jiných místech bez nějakého zjevného důvodu,“ napsal o filmu uživatel pod přezdívkou Gogo333.

„Po sérii trapných filmů Babovřesky natočil Troška konečně něco normálního a docela i koukatelnýho. Zdeněk Troška pohádky prostě umí a doufám, že v tomto žánru už navždy zůstane, protože to je jediný žánr, který umí vkusně a bez trapáren,“ píše uživatel ggggg.

Strašidla, předchozí pohádka Zdeňka Trošky z roku 2016, si nevedla u diváků nejlépe. Na serveru ČSFD má pouhých 37 % (údaj k 5. lednu) a mnoho uživatelů ji hodnotilo nejhorším možným hodnocením, takzvaným odpadem.